GündemManşetTurizm

BODRUM İÇİN ACİL EYLEM PLANINA START VERİLDİ

Bodrumun tanitimi (1)Geçtiğimiz yılsonu itibarıyla Milas – Bodrum Havalimanı’ndan giriş yapan yabancı turist sayısının, son on yılın en düşük seviyeye ulaşmasının ardından Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon turizm paydaşları, turizm örgütleri ve tur operatörleri ile bir dizi toplantı yaptı.

Öncelikle Bodrum’a turist getiren tur operatörleriyle işbirliği içinde mart, nisan ve mayıs aylarında 10’a yakın ülkeden 1000’in üzerinde acente satış personeli, medya mensubu, turizm yazarları, Blogger ve Instagram fenomenleri Bodrum’da misafir edilecek. Özellikle İngiltere ve Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde Roadshowlar organize edilecek. İnternet kanalları, hazırlanacak yeni web sitesi,  mobil aplikasyonlar ve sosyal medya içerik yönetimi ile yoğun olarak kullanılacak.

Acil eylem planına start veren Bodrum Belediyesi ve BOTAV Başkanı Kocadon, “2016’da Bodrum’u turizm açısından zor bir sezon bekliyor ve Bodrum halkının neredeyse tamamının doğrudan ya da dolaylı olarak geliri turizme bağlı. 2016 turizm sezonunda yaşanacak kayıpları en aza indirmek için Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı olarak tüm gücümle çalışıyorum. TAV Holding ve Bodrum Belediyesi olarak Bodrum’u yurtdışında en iyi şekilde tanıtmak ve pazarlamak için pazarlama, tanıtım ve PR atağına geçtik. İnanıyorum ki bu yılı en az kayıpla atlatarak tekrar turizmde büyüme trendini yakalayacağız” dedi.

Konuyla ilgili TAV Havalimanları Holding Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ocak-Aralık 2015 arasında sürdürdüğümüz yoğun çalışma ve temaslarda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın farklı ülkelerdeki değerli ataşeleri ile kıymetli tur operatörü ve havayolu partnerlerimiz ile 2016 yılına hazırlık kapsamında Bodrum odaklı neler yapabileceğimizi görüşme imkanımız oldu. Özellikle İngiltere başta olmak üzere hemen hemen tüm pazarlarda erken rezervasyon performanslarının 2015’e kıyasla hem Türkiye’de hem de Bodrum’da çok düşük seyretmesi, ilave önlemler almak için bizleri harekete geçirdi. Biz de 2016 tatil ve seyahat trendlerini erken rezervasyonlardan öte son dakika satışlarının belirleyeceğinden yola çıkarak proaktif bir adım attık ve en önemli 10 pazarımıza dönük olarak ‘Bodrum Turizm Tanıtım Eylem Planı’nı yarattık. 10 ülkeden 1000’e yakın turizm yazarı, gazeteci ile partner firmalarımızın en güçlü satış acenteleri 3 aylık periyotta misafirimiz olacak. Bodrum’un tüm güzelliklerini bu programla onlara yaşatacağız. Sonraki aşamada, her birinin kendi alanında kendi ülkesinde birer Bodrum gönüllüsü ve turizm elçisi olacağına inanıyoruz. Erken rezervasyonda kararsız kalan misafirlerimizi ikna etmek için önemli bir çalışma olacak. Bodrum Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Kocadon’un himayesinde Bodrum’daki tüm paydaşlarımızın da etkin katılımıyla bu ve buna benzer çalışmaları artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu