GündemManşet

GÜNLÜK TURCULAR TEK ÇATIDA TOPLANIYOR

Bodrum-günlük tur tekneleriBodrum Yarımadası genelinde bulunan 9 günlük tekne turu kooperatifi sorunlarını daha hızlı çözebilmek adına birleşme kararı aldı.
Muğla’nın diğer ilçelerinde günlük tur kooperatifleriyle aynı hizmeti, aynı fiyat tarifesiyle almak istedikleri ve diğer bütün sorunlarını da daha hızlı çözmek için birleşme kararı alan kooperatiflere bağlı üyeler bir araya gelerek üst kurul oluşturdular.
Bitez Limanı’nda bulunan belediye kafede toplanan günlük tekne turu kooperatiflerine bağlı üyelerden Gümbet Limanı’ndan günlük tura çıkan Ozzlife teknesinin sahibi Özgür Çerioğlu ise yapılan toplantı ve yaşadıkları sorunlar hakkında şunları söyledi;
“Birkaç sıkıntımız var aslında, en önemlisi bugüne kadar Bodrum Yarımadasında günlük gezi tekneleri olarak birlik olamadık. Şimdi karar verdik büyün yarımadadaki kooperatifler tek bir çatı altında üst birlik olarak toplanma kararı aldık. Bugün burada bunun toplantısını yapıyoruz, gayet pozitif geçti. Bunun dışında biz istiyoruz ki; Muğla Büyükşehir Belediyesi içerisindeki bütün iskelelerde, bütün limanlarda standart tarifeyle hizmet alalım. Mesela Fethiye’de bulunan bir iskelede bağlama parası ne kadar ödeniyorsa, bizde aynısını ödemek istiyoruz. Takdir görülür ki biz çok daha fazlasını ödüyoruz. Bununla ilgili serzenişlerimiz var, bunun gibi bazı konular hakkında da serzenişlerimiz var ve bu yüzden toplanıp tek olma kararı aldık”.
9 Kooperatiften 6’sına ait üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda genel olarak yaşanan sıkıntılar ve birleşme kararı konuşuldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu