GündemTeknoloji

YAYINLAR TEK MERKEZDE TOPLANIYOR

Bodrum BelediyesiBodrum Belediyesi’nin sponsorluğu ve destekleriyle basılmış ‘Bodrum’u konu edinen tüm yayınlar, dijital ortama aktarılıyor. Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğünün çalışmasıyla Bodrum Belediyesi’nin kurumsal sayfası aracılığı ile kamuoyuna sunuluyor.

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, Bodrum’da düzenlenmiş sempozyumların kitapları başta olmak üzere, belediyelerin destekleriyle basılmış yayınların dijital ortama aktarım işlemleri sürüyor. Vatandaşların daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışma kapsamında dijital ortama aktarılan tüm bu yayınlar, Bodrum Belediyesi’nin bodrum.bel.tr adresinden yayınlanıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bodrum’un tarihi, kültürü ve sanatı hakkında ilgililerin ve araştırmacıların ilk elden başvurabilecekleri bir merkez oluşturmak istediklerini belirterek, “Teknolojinin gelişmesine paralel olarak günümüzde bilgiye ulaşma imkanı da aynı ölçüde arttı. Ancak bilimin süratle ilerlemesine rağmen bu sefer de karşımıza bilgi kirliliği tehlikesi çıkıyor. Biz bu çalışma ile anlatılan veya tabiri caizse çarpıtılan bir  Bodrum yerine gerçekte var olan, yaşanan Bodrum’u tüm yönleriyle, bilim insanlarının araştırmaları sonucu ortaya konan verilerle gözleri önüne sermeyi ve kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilenmesini sağlamayı amaçladık.” dedi.

1999 yılından bu yana Bodrum’da belediye başkanlığı yaptığına da dikkat çeken Başkan Kocadon, “Belediye başkanlığı yaptığım tüm bu yıllar içerisinde Bodrum’un doğru tanınması, doğru tanıtılması, kendine has değerlerinin korunması, yazılması ve yaşatılması adına kim geldiyse onu geri çevirmedik. Tüm imkanlarımızla destek verdik ve bu desteklerimize de devam etmekteyiz. 2007 yılında Ortakent-Yahşi Belediye Başkanlığı dönemimde başlattığımız ‘Her Yönüyle Bodrum Sempozyumları Dizisi’nin dördüncüsü de 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Ege Üniversitesi’nin akademik danışmanlığı ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Bodrum’da gerçekleşecek. Bunun haberini de bu vesileyle vatandaşlarımızla paylaşmaktan büyük onur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

İlgi duyanların ve araştırma yapmak isteyenlerin Bodrum Belediyesi web sayfasındaki Bodrum Bölümü’nden Basılı Kaynaklar Bölümüne giriş yaparak (http://bodrum.bel.tr/basili-kaynaklar.html) aşağıda belirtilen yayınlara ulaşmaları mümkün.

1522-2007 Osmanlılardan Günümüze Her Yönüyle Bodrum Sempozyum Bildirileri 22-25 Ekim 2007,

  1. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu Sempozyum Bildirileri 9-12 Mayıs 2011,
  2. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu Bildiriler 30 Ekim-1 Kasım 2013 (2 Cilt),
  3. Turgut Reis Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu Bildiriler 27-28 Mayıs 2011,
  4. Turgut Reis ve Türk Denizcilik Tarihi Uluslararası Sempozyumu Bildiriler 1-4 Kasım 2013 (3 Cilt),

Mehmet Uslu, Bodrum Türküleri Öyküleri ve Musikişinasları 2007,

Etkinliklerle Bodrum 2015.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu