GündemManşet

OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Bodrum belediyesi meclis toplantısıBodrum Belediye Meclisi 2016 yılının ilk toplantısı Turgutreis mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde 22 gündem maddesi ile gerçekleştirildi.

Bodrum Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde 22 gündem maddesi ile gerçekleştirildi. MHP grubundan Mahmut Özbelen’in mazereti nedeni ile katılmadığı meclis toplantısında CHP İlçe Başkanı Recai Seymen’de toplantıyı izleyenler arasında yerini aldı.

Meclis toplantısının başında yeni yılın ilk toplantısı olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon meclis üyelerinin de yeni yılını kutlayarak başarılı bir yıl geçirmelerini diledi. 22 gündem maddesinin biri iptal edilirken CHP tarafından mecliste görüşülmek üzere bir önerge de kabul edilerek toplantı gündemine eklendi.

Meclisin Ağustos ayında tatil edilmesi oy birliği ile kabul edilirken Denetim Komisyonu üyeleri de oy çokluğu ile belirlendi. Denetim Komisyonu üyeliklerine MHP Grubundan Şakir Açıkgöz, CHP Grubundan da  Abdülmecit Poyraz, Refik Ülgen, Nurten Çakıcı Bıçak ve Funda Akçalı seçildi. Gizli yapılan seçimde Mustafa Paşalı’ya da bir oy çıktı.

2016 yılı işgaliye komisyonuna ise 2015 yılında olduğu gibi CHP grubundan Mehmet Durmaz, Özden Baysal, Hüseyin Özten, Naciye Tanrıkulu ve MHP grubundan da Mazlum Ağan oy birliği ile seçildiler. İşgaliye komisyonu seçimi açık oylama yöntemi ile yapıldı.

Belediye Meclis üyelerinin huzur hakları da 6.9 oranında zamlanarak 115.45 TL olarak belirlenirken, belediye bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan çeşitli kadroların maaşlarına da yüzde 25 zam oranı MHP’lilerin çekimser CHP’ni evet oyları ile kabul edildi. İmar ve Şehircilik müdürlüğünün mecliste görüşülmek üzere hazırladığı maddeler ise oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Meclis toplantısı 22 maddenin görüşülmesinin ardından Başkan Mehmet Kocadon tarafından kapatıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu