GündemManşetSiyaset

İL GENÇLİK KOLLARINA BODRUM’DAN ADAY

Bodrum eski Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan YakarMuğla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkanlığına Bodrum’dan aday çıktı.

Önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek olan CHP İl Gençlik Kolları Başkanlık seçimine, Bodrum eski Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar aday oldu.

10 Ocak tarihinde saat 14.30’da Menteşe Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Gençlik Kolları Kongresi öncesinde adaylığını açıklayan Tufan Erkan Yakar, Bodrum’da milletvekili aday adayları arasında yer almış ve önseçime girmişti.

Yaptığı basın açıklamasıyla adaylığını duyuran Yakar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkece çok zor günlerden geçiyoruz. İktidarın halkımız üzerindeki baskıcı ve katı tutumunu hayıtın her alanında hissetmekteyiz. Uygulanmaya konmak istenen iç savaş senaryolarından tutunda komşu ülkelerle olan tehlikeli ve bilinçli gerilimlere kadar halkımız sindire sindire alıştırılmakta ve bu duruma hazırlıklı olmasının alt yapısı yapılmaktadır.

Yaşadığımız bu sıkıntıların çözümünün bir an önce barış ortamının hazırlanması gerçeğini herkesin bilmesi gerekir. Barış ortamını hazırlayacak kesimin akıldan ve ilimden yana olan, fikri ve vicdanı hür aynı zamanda sorgulamacı ve mücadeleci genç nesillerin olması ve oluşması gerçeğini de görmemiz
Bu anlamda çalışmalarımı ve partime olan bağlılığımı takdir ve saygıyla karşılayan, parçalayıcı değil birleştirici bir yönetim tarzı sergilenmesini isteyen, kişiler üzerinden değil ideolojik bir zeminde fikir tartışmaları yapmaya heveslenen örgütümüzün genç ve diri tabanının sesine kulak veriyor ve 10 Ocak 2016 tarihinde yapılacak olan CHP Muğla İl Gençlik Örgütü Kongresine başkan adaylığımı siz değerli kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.
Kazananın şahısların değil, Geleceği yazan yükselen gençliğin olmasını umut ediyor, Başkan Adayı ve yönetim kurullarındaki aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum…”

Öte yandan, İl Gençlik Kolları Başkanı olmak için yarışacak adaylar da netleşmeye başladı. İl Gençlik Kolları Başkanlığına şu ana kadar Utku Hatırnaz ve Egemen Gülhan’da  aday oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu