REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

KAPATILAN MAHALLELERDE SEÇİM YAPILMAYACAK

bodrum time
KAPATILAN MAHALLELERDE SEÇİM YAPILMAYACAK
82
04 Ocak 2016 - 16:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bodrum-Ahmet Cemil GündüzBodrum Belediye Meclisinin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı ve Kaymakamlık Makamınca onaylanan yeni mahalleler ile ilgili olarak seçim süreci belli oldu.

İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan karara göre, 14 yeni mahallenin 11’inde, 6 Mart 2016 günü Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti seçimi gerçekleştirilecek. Kararda, Ortakent-Yahşi, Göltürkbükü ve Yalı mahallelerinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 9. maddesi gereğince muhtarlık seçimleri bir sonraki yerel seçimlere kaldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil gündüz şunları söyledi:
“İlçe Seçim Kurulu yeni kurulan mahallelerle ilgili kararını verdi. Buna göre, Belediye Meclis toplantısında alınan kararda mevcut mahallenin bölünmesiyle oluşturulan mahallelerde 6 Mart günü seçim yapılacak. Bu mahallelerimiz, Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan, Bahçelievler, Karabağ ve Akçaalan. Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba. Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya ve Küçükbük. Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil ve Geriş. Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan. Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Karaova ve Gölbaşı’nda 6 Mart 2016 günü muhtarlık seçimi yapılacak.” dedi.

Gündüz, mevcut mahallelerin kaldırılmasıyla kurulan yeni mahalleler için alınan karar içinde şu sözleri söyledi:
“Göltürkbükü, Yalı ve Ortakent-Yahşi Mahallelerinde seçim yapılmayacak. Buralar için seçimler, önümüzdeki ilk yerel seçimlerde gerçekleştirilecek. Bu mahallelerdeki muhtarlarımız görevlerine devam edecekler ve 2019 yılındaki yerel seçimlerde, Göltürkbükü, Yalı ve Ortakent-Yahşi Mahalleleri karardaki gibi iki mahalle haline dönüştürülerek seçime girecekler.” dedi.

6 Mart günü gerçekleşecek mahalle muhtarlığı seçimleri sonrasında 42 mahallesi bulunan Bodrum’da mahalle sayısı 53’e çıkacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT