ManşetTurizm

Bodrum TÜRSAB Basın Mensupları ile Buluştu

 

TÜRSAB ta yeni başkan olan Mustafa Demir ve ekibi, Bodrum yerel ve ulusal basını ile Eskiçeşme otelde bir araya geldi. Türsab hakkında bilinmesi gerekenleri ve yanlış bilinenleri açıkladı. Yetki, görev, amaç ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Aylık düzenli veri akışı için yöntemler belirlendi.

Demir açıklamasında şunlara değindi:

“İletişim dilimizi belirleyip, toplum çıkarını beraber koruyalım. Ufak problemlerin çözümü, büyük tanıtım desteği sağlayacaktır.

Milas – Bodrum havalimanımız turistin ülkeye ilk ve son ayak bastığı nokta olması nedeniyle, tanıtımda büyük rol oynamaktadır. Dünya standartlarında değil, daha üzerinde olmak mecburiyetindedir. Turiste daha rahat ve kaliteli hizmet verme konusunda havalimanı işletmecisinden destek bekliyoruz.

Bodrum günübirlik limanlarında turistin transferini sağlayabileceğimiz, indi bindi ve park alanlarına ihtiyacımız var. Halikarnas ve Gümbet iskele en fazla turistin günübirlik tura çıktığı bölge.

15 Kasım 2025 te Bodruma 3 destinasyondan direkt uçak seferi başlatma hazırlıklarımız son evresinde. Havalimanı, tanıtma vakfı, kalkınma ajansı ve ticaret odalarından destek bekliyoruz.

Visit Bodrum : uluslararası standartlarda, bölgedeki aktivite, spor müsabakaları, festival ve gösterilerin minimum 12 ay önceden planlanıp yurt içi ve yurtdışına tanıtılmasında en büyük rolü üstlenecek yapıdır. Yeni dönemde BOTAV bu platformu daha aktif kullanmalı.

Bodrum markasını daha üst noktalara taşıyacak yeni hikayelere ihtiyacımız var. Gastronomi, doğa ve macera turizmi, gastronomi, dini öğeleri daha ön plana çıkartacağız. Kurumlar arası iletişimi artırarak Bodruma zarar veren yapılarla daha aktif mücadele edeceğiz. Şikayet etmeyeceğiz, çözüm önerisi getireceğiz. Meli, malı, yok. Planlama, projelendirme ve tarih vererek gerçekleştirme zamanı geldi artık. Bodrumun bilinen değerleri korunarak, yeni ürünler ekleyeceğiz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu