Kültür SanatManşet

Hadi Öldürsene Canikom Oyunu Sahneleniyor

Dünya Tiyatro Gününde Sahnede

 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), 27 Mart Dünya Tiyatro Gününe “Hadi Öldürsene Canikom” oyunu ile “Merhaba” diyecek

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde perdesini, Aziz Nesin tarafından 1970 yılında yazılan komedi oyunu “Hadi Öldürsene Canikom” ile açacak. Oyunun prömiyeri, 27 Mart Çarşamba günü Saat 20.30’da Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesinde ücretsiz olarak gerçekleşecek. Davetiyeler, gişeden temin edilebilecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm tiyatroseverleri oyuna beklediğini belirtirken düşüncelerini şöyle paylaştı:

“Bütün sanatlar gibi tiyatro da gücünü hayattan alarak içindeki yaratıcı özü harmanlayıp insanlara sunar. Bireyi yok saymadan bütün bir toplumu bilinçlendirerek toplumsal gelişimi önemli ölçüde güçlendirir. Tiyatronun ve tiyatro emekçilerinin her daim yanlarında olacağımızı belirtirken Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, Belediye Meclisimizin 2018 yılındaki kararı ile kurulmasından bu yana emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Prömiyerin ardından oyun, her cuma saat 20.30’da Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesinde seyircisiyle buluşmaya devam edecek. Biletler için Biletinial.com adresi ziyaret edilebilir, oyun ile ilgili 0 (252) 363 83 00’dan bilgi alınabilir.

Tiyatro Oyunu Hakkında:

“Hadi Öldürsene Canikom” oyunu ilk kez İstanbul Tiyatrosu tarafından 1994-1995 tarihlerinde sergilenmiştir. Oyun, insanların yalnızlığına ve sevgisizliğine komik bir yorum katarak seyircinin yorumuna sunar kendini. 3 karakter üzerinden ilerlemektedir. Ana olarak bir apartmanın bodrum katında yaşayan iki dul kadını anlatır. Oyunun ilerleyen demlerinde de havagazı memuru karakteri ile seyirciyi tanıştırır.

Yazan: Aziz Nesin, Yöneten: Oğulcan Çelik, Oynayanlar:Cansın Türkdoğan, Ziba Türk Ateş, Sertaç Aydın, Yönetmen Yardımcısı: Mihriban Er, Dekor: Hakan Dündar, Kostüm: Özge Şenol, Işık: Çoşkun Yel, Ses: Murat Uzun, Dış Ses: Orhan Özpişirici, Dekor Boyama: Nihat Çelik, ,Grafik Tasarım: Serkan Aktü, Sahne Amiri: Mustafa Kalaycıoğlu

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu