EğitimManşet

Çömlekçi’ye 6 Derslikli Okul

Hayırseverler Tarafından Bodrum’a Kazandırılan 44’üncü Okulun Açılışı Yapıldı

 

Muğla Valisi İdris Akbıyık, Bodrum ilçesi Çömlekçi Mahallesinde Hayırsever Gaye Çarmıklı tarafından yaptırılan 1’i anasınıfı olan 6 derslikli Çömlekçi Atatürk İlkokulu’nun açılış törenine katıldı.

Açılış programına Muğla Valisi İdris Akbıyık, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Hayırsever Gaye Çarmıklı adına Nurol İnşaat Proje Müdürü Mehmet Fatih Özçelik, Çömlekçi Mahalle Muhtarı Mustafa Oral, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreninde Çömlekçi Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu.

Açılış programında konuşan Vali İdris Akbıyık, hayırsever Gaye Çarmıklı ve ailesine eğitime yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederek, okulun Muğla’ya ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Devletin en önemli gündem maddesinin eğitim olduğunu ifade eden Vali İdris Akbıyık, “Muğla’da birinci önceliğimiz eğitimdir, kitaptır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de eğitim altyapısının güçlendirilmesi, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim öğretim görmesi amacıyla önemli yatırım ve projeler hayata geçirilmektedir.

Bodrum’da hali hazırda 2 anaokulu, 1 ilkokul ve 2 ortaokul olmak üzere toplam 82 dersliğin inşası devam etmekte olup, 12 derslikli Halk Eğitim Merkezi yapımı için sözleşme imzalanmıştır.

Devletimizin yatırımlarının yanında hayırseverlerimizin de eğitime önemli destek ve katkıları bulunmaktadır. Bodrum ilçemizde hayırseverlerimizle imzalanan protokol kapsamında 12 derslikli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 20 derslikli Fen Lisesi ve beraberinde 200 öğrenci kapasiteli yurt, spor salonu, 30 daireli lojman ile 5 derslikli ilkokul ve beraberinde 2 daireli lojmanın yapımı gerçekleştirilecektir.” dedi.

Bodrum’da Hayırseverler tarafından yaptırılan 44. Okulun açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Vali İdris Akbıyık, “Ülkemize maddi, manevi destekte bulunan, devletimizle birlikte sorumluluk paylaşarak çocuklarımızın eğitimine katkı sunan kıymetli hayırseverlerimizin varlığı bizlere her daim güç veriyor. Eğitime yapılan her yatırımı Güçlü Türkiye’nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz.” diye konuştu.

Her alanda marka olan Muğla’nın eğitim alanında da marka olması konusunda önemli yatırım ve projeleri hayata geçirdiklerinden bahseden Vali İdris Akbıyık, “Geçtiğimiz günlerde Muğla ilimizde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim konusunda farkındalığını artırmak, toplumun tüm kesimlerini eğitim- öğretim sürecine katabilmek için birçok yeni proje başlattık. Bunlardan birisi de “Bir Kitap, Bir İnsan” projesi, Muğla’nın eğitimine ivme kazandıracağına, çocuklarımızın, gençlerimizin okuma sevgisine, okuma kültürüne büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Projemizin özü, kitaplar insan kadar insanlar kitap kadar kıymetlidir. Herkes bir kitap okuyacak ve bir kişiye de okutacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İdris Akbıyık tarafından hayırsever Gaye Çarmıklı adına Nurol İnşaat Proje Müdürü Mehmet Fatih Özçelik’e plaket takdim etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali İdris Akbıyık, protokol mensupları ile birlikte okul binasını gezerek bilgiler aldı. Açılışı yapılan okulda eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Vali İdris Akbıyık, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsetti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu