ÇevreGündemManşet

Bodrum için Yağış ve Fırtına Uyarısı

Meteorolojiden Uyarı Geldi

 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan uyarıya göre, hafta sonu Bodrum’da  fırtına e yağışın etkili olması bekleniyor.

Yapılan uyarılar şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın 18.11.2023 (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Kuvvetli yağışların, 19.11.2023 (Pazar) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.
Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

Bodrum- Kaş arasında rüzgarın, yarın 18.11.2023 (Cumartesi) sabah saatlerinde güney ve güneybatıdan, öğle saatlerinden itibaren geneli batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazar günü (19.11.203) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.
Başta balıkçılar ve denizcilerimiz olmak üzere meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu