AsayişManşet

Bir Buçuk Ayda 1386 Göçmen Yakalandı

Muğla Jandarma Ekipleri 138 Olaya Müdahale Etti

 

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 1 Mayıs gününden bu yana 138 göçmen kaçakçılığı olayına müdahale etti.

Yapılan çalışmalara yönelik verilen bilgiler şu şekilde:

“Muğla ilinde göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti olaylarının engellenmesi ve düzensiz göç hareketlerinin kontrol altına alınması maksadıyla 01.05.2023-19.06.2023 tarihleri arasında icra edilen faaliyetler esnasında Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından (138) göçmen kaçakçılığı olayına müdahale edilmiş, olaylarda (1386) düzensiz göçmen yakalanmıştır.

Bu kapsamda; göçmen kaçakçılığı olaylarına karışan (65) şüpheli/organizatörden (42)’si tutuklanmış, (23) şüpheli/organizatör adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Göçmen Kaçakçılığı olaylarında kullanılan (22) araç, (1) bot, (1) bot motoru ve (1003) can yeleği ele geçirilmiş, yakalanan (1386) düzensiz göçmen sınır dışı edilmek üzere Ula Geri Gönderme Merkezine teslim edilmiştir. Göçmen Kaçakçılığında kullanılan ve yakalanan araçlara (1.244.511) TL para cezası uygulanmıştır.

Muğla ilinde uluslararası literatürde insanlık suçu olarak değerlendirilen İnsan Ticaretini önlemek maksadıyla yapılan planlı çalışmalar neticesinde, dönem içerisinde (1) İnsan Ticareti olayına müdahale edilmiş, olayda (5) İnsan Ticareti Mağduru kurtarılmış, (2) şüpheli/tacir yakalanarak adli makamlarca tutuklanmıştır.

Muğla ilinde toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti olaylarının engellenmesi ve düzensiz göç hareketlerinin kontrol altına alınması maksadıyla çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu