DünyaManşetSpor

Dragon Dünya Şampiyonası Nefes Kesiyor

Yelkenciler Kıyasıya Mücadele Veriyor

 

29 Mayıs’ta başlayıp, 2 Haziran tarihlerinde sona erecek olan yarışlar tüm heyecanıyla sürüyor. Şampiyonaya Türkiye, İsviçre, Portekiz, İngiltere, Macaristan, Avustralya, Belçika’dan 24 ekip 100’e yakın yelkenci katılıyor. Yarışmaların ikinci gününde de dünyanın dört bir yanından gelen yelkenciler kıyasıya mücadele verdi.

Arar Petrol A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşen efsanevi Dragon Dünya Şampiyonası için bir araya gelen yelkenciler rekabette öne geçebilmek için tüm hünerlerini ortaya koyuyor. Türkiye Yelken Federasyonu, Uluslararası Dragon Birliği (IDA), Türkiye Dragon Birliği (TDB) ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından organize edilen etkinlik Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi’nin desteği ile heyecanla devam ediyor.

Şampiyonada 24 ekip ve 100’e yakın yetenekli yelkenci mücadele ediyor. Yarışmalarda Türkiye’den 8 ekip, 30 Türk yelkenci yer alıyor.

Elverişli rüzgârları, uygun dalga boyları, gelgitsiz suları ve yumuşak iklimiyle ideal yelken koşullarına sahip olan Bodrum, Dragon sınıfının tarihindeki en heyecan verici yarışlardan birine sahne oluyor. Nefeslerin kesildiği şampiyonanın sonucunu merakla bekleyen katılımcılar, denizcileri bir araya getiren tutku, beceri ve kararlılığı büyük bir heyecanla izliyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu