DünyaManşetSpor

Büyük Organizasyon Nisan’da…

Bodrum Yine Uğrak Noktaları Olacak

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Baş Raportörü Baki İlgün beraberinde  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret ederek bu sene 58.si gerçekleştirilecek olan Dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli yarışlarından biri olarak kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hakkında bilgi verdiler.

Geçtiğimiz yıl 57. Si Bodrum Merkezden Start alan Tura olan destek ve sorunsuz geçmesi için başarı ile alınan tedbirler nedeni ile Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya teşekkür plaketi takdim eden, Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön; geçtiğimiz yıl Turumuz Bodrum’dan start aldı ve Sayın Valimin emir ve direktifleri ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Bu senede 8 Etaplık Turun 4 Etabı Muğla ili sınırları içerisinden geçecek. Muğla bu konuda çok şanslı. Bu senede sorunsuz olarak tedbirlerin alınacağına inanıyoruz. Zaten Muğla Halkı da Tura en çok ilgi gösteren Bisikleti seven bir vizyona sahip Cumhurbaşkanlığımızın ismini taşıyan bu yarışın 58.sinin kazasız belasız güzel görüntülerle geçmesini diliyoruz dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Muğla’ya gösterdiği ilgi ve verdiği destekler nedeni ile memnuniyetini dile getiren Muğla Valisi Orhan Tavlı ise; geçen yıl canlı yayınlarla Dünya geneli Milyonlarca insanın evine girmiş bu organizasyon Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılıyor olmasının yanı sıra Muğla ve Bölgemizin tanıtılması açısından da çok büyük önem arz ediyor. Bu sene bir etabın Babadağ da son bulması, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi dünyanın göz bebeği destinasyonlarımızdan geçecek olması bizler için çok kıymetli dedi. Tüm bunların yanı sıra Muğla’da ki gençlerin Bisiklet Sporuna yönlendirilmesi ve yine Spor Turizmi kapsamında Bisiklet turizminin bölgenin Turizmini 12 aya yayma konusunda ki önemini düşündüğümüzde Turun ilimize büyük getirisi olacağına inanıyorum diyen Vali Tavlı Turun ilimizden en görkemli şekilde kazasız belasız sorunsuz geçmesi için her türlü tedbiri alacaklarını belirtti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu