ManşetSpor

İkinci etap Erol Ağan Anısına Olacak

Tirhandil Cup İkinci Ayak Yarışları Bu Hafta Sonu

 

Yeni senenin ilk ayı bitmeden tirhandilciler “Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi” ikinci ayak yarışları için hazırlık halinde…

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve TYF, Türkiye Yelken Federasyonu’nun programlı yarışları arasında yer alan, toplam 6 ayaktan oluşan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, ikinci ayak 28-29 Ocak tarihlerinde yapılacak.

Trofenin ikinci ayağı, Guletlerin Babası olarak anılan Erol Ağan adına start alacak.

İkinci ayak cumartesi günü saat 10.00 da Bodrum Denizciler Derneği Cafe’de yapılacak brifingle başlayacak, hafta sonu şamandıra ve coğrafi rotalarda yapılacak yarışlara 12 tirhandilin katılımı bekleniyor.

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, birinci ayakta dereceye girenlerin ödülleri, 28 Ocak Cumartesi saat 19.00 da Körfez Bar’da yapılacak törenle sahiplerine kavuşacak.

Tırhandil Cup, Bodrum’un simgelerinden biri olan ‘yaşayan efsane’ olarak adlandırılan ‘tirhandilleri’ ülkemizde ve uluslararası sularda tanıtmak ve yaşatmanın yanı sıra Bodrum’da yelken sporuna yeni bir boyut kazandırmayı da amaçlamaktadır.

Her teknede en az 3 lisanslı yelkencinin bulunması şartıyla olan yarışlara, misafir yelkenciler de katılabilmektedir.

Bodrum Kaymakamlığı himayesinde yapılan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi’ni Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Denizciler Derneği, Başar Petrol, Bodrum Marine Group, Ağanlar, Bodrum Spor Yelken, American Hospital The Bodrum Cup, CodeZero.Media, Odiworks, Kiracı, Fifi Bistro ve Bodrum Deniz Müzesi Yayınları destekliyor.

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Torfesi 2023 Programı

  1. Ayak 07 – 08 Ocak
  2. Ayak 28 – 29 Ocak
  3. Ayak 11 – 12 Şubat
  4. Ayak 04 – 05 Mart
  5. Ayak 18 – 19 Mart
  6. Ayak 08 – 09 Nisan

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu