ManşetSpor

Bayk Güz Trofesi 2.Ayak Yarışları Yapıldı

Yarışlara, Sarıyaz Ayrı Bir Tat Verdi

 

Milta Marina ev sahipliğinde, Schüco Türkiye ana sponsorluğunda organize ettiğimiz Güz Trofesinin 2. ayak yarışları 01-02 Ekim tarihlerinde coğrafi rotalarda gerçekleştirildi.

Brifing sonrası, cumartesi günü ekipler Çelebi adası, Köçek sığlığı ve Görecek burnu dönüş şamandırası rotasında değişken rüzgarlar ile parkuru tamamladı.

Pazar günü IRC gurubu için start sonrası Karaada boğazına atılan dönüş Şamandırası,Çelebi adası ve tekrar dönüş şamandırası sonrası finishler alınırken, Destek gurubu start sonrası Karaada iskelede bırakılacak şekilde ilan edilen rotayı tamamlayarak haftanın yarış programını tamamladılar.

Yarış haftası ile aynı zamanda organize edilen Ralli de katılımcılar farklı boyut ve nitelikte ki tekneler ile toplu yelken seyri yaptılar.

Haftanın sürprizi Destek gurubunda Alala teknesi ile yat yarışlarına ilk kez katılan ve trofeyi takip edecek olan Didim Yelken Kulübü oldu.

2.Ayak geçici yarış sonuçlarına www.bayk.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu