ÇevreManşet

Belediye ve STK’lar Farkındalık İçin Bir Araya Geldi

Dünya Temizlik Günü’nde Cennet Koy Temizlendi

 

Bodrum Belediyesi 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde çeşitli sivil toplum örgütleri ile birlikte temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Bodrum Kızılay Şubesi, Bodrum Rotary Kulübü, Mis Gibi Bir Bodrum gönüllüleri ve Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu öğrenciler katıldı.

Doğanın korunması ve çevre temizliği bilincinin arttırılması amacıyla farkındalık yaratmak için Cennet Koy’da düzenlenen temizlik etkinliğine katılan öğrencilere Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Mühendisleri tarafından Sıfır Atık ve Organik Atıklardan Kompost Gübre Yapımı eğitimleri verildi.

Denizdeki su yüzeyinde bulunan çöpleri toplamak için uzaktan kumanda ile çalışan atık temizleme aracı çocukların ilgi odağı oldu.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yaşar Çelikkan, belediye olarak temizlik faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Dünya Çevre Temizlik Gününde bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Temizlik İşleri olarak 7/24 temizlik faaliyetlerini yerine getirmeye, bu Cennet Koy’da, denizlerimizde, insanların temiz ve güvenle denize girmeleri, temiz sokaklarda dolaşmaları adına elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Bu sadece bizim gayretlerimizle bizim çalışmamızla olamaz. Yaşadığımız kenti temiz tutmak hepimizin sorumluluğudur.”

Etkinlikte gönüllüler sahile atılan izmaritleri tek tek toplarken aileleriyle birlikte etkinliğe katılan çocuklar da topladıkları atıklarla farkındalığa ortak oldu. Belediyenin açtığı stantta ise şapka ve bez çanta ile çeşitli hediyeler öğrencilere dağıtıldı.

120 Gönüllünün katıldığı temizlik etkinliğinde, 2 saat içerisinde cam, plastik ve diğer atık olmak üzere yaklaşık 385 kg atık toplanarak geri dönüşüme kazandırılmak üzere Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine gönderildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu