Kültür SanatManşet

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Başladı

Antik Taş Ocağı'nda Muhteşem Konser

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, İspanyol piyanistler Juan Lago ve Belen Navarro’nun Antik Taş Ocağı’nda verdikleri konserle başladı.

Bodrum Klasik Müzik Derneğince, 18 Temmuz-14 Eylül arasında gerçekleşecek festival, bu yıl yine müzik ve eğitimi merkezine alacak.

Konser öncesinde açılış konuşması yapan Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Tamer Mandalinci ve Festivalin Sanat Danışmanı Gülsin Onay, 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali hakkında misafirlere bilgi vererek, güzel bir festival dönemi diledi.

25 Asırlık Antik Taş Ocağı’nda seyirci karşısına çıkan Juan Lago ve Belen Navarro ikilisi, açılış konserinde Fransız besteci Claude Debussy, Rus besteci Nikolai Rimsky-Korsakov ve Maurice Ravel’in eserlerini seslendirdi.

Festival “Suda”, “Kumda” ve “Taşta” konseptiyle çeşitli konserlerle 14 Eylül’e kadar devam edecek.

Festival kapsamında tiyatro gösterileri, sirk performansı, söyleşiler, çocuklar için geliştirilmiş projeler, farkındalık yaratmayı hedefleyen “Yeşil Yaşam Gümüşlük” etkinlikleri de düzenlenecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu