DünyaManşetSpor

Dünya Optimist Şampiyonası’nda son kontroller yapıldı

Bodrum, Dünya Optimist Yarışına Hazır

 

Bodrum’da gerçekleştirilecek 2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası’nda, ilk yarış öncesi son kontroller yapıldı.

Uluslararası Optimist Sınıf Birliği (IODA) tarafından 27 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyon için ilçeye gelen sporcuların yelkenlilerinin standartlara uygunluğu, görevlilerce yapılan kontrollerle belirlendi.

Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) iş birliğiyle, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesinin ev sahipliğindeki organizasyonda resmi kayıtlarını yaptıran sporcular, antrenman amaçlı denize açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığınca da desteklenen etkinlikte sporcular, antrenörleriyle son hazırlıklarını gözden geçirdi.

Şampiyonanın yapılacağı İçmeler mevkisindeki tesiste binanın duvarına, farklı ülkelerden sporcular eşliğinde şampiyona anısına resim çizildi.

Türkiye Yelken Federasyonu Sportif Direktörü Tayfun Erey, AA muhabirine, 20 Haziran’dan itibaren sporcuların Bodrum’a gelmeye başladığını söyledi.

Organizasyona kayıt yaptıran 62 ülkeden 55’inin geldiğini ifade eden Erey, “Kesin kayıtlar yarın tamamlandıktan sonra katılan ülke ve sporcu sayısı da belirlenmiş olacak.” dedi.

Tayland’da 2017’de yapılan şampiyonaya 281 sporcunun katıldığını anlatan Erey, Bodrum’a bundan fazla sporcunun gelmesi durumunda en yüksek katılımlı Optimist Dünya Şampiyonası olacağını kaydetti.

Açılış töreni bugün yapılacak şampiyonanın ilk yarışı 29 Haziran’da başlayacak.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu