DünyaGündemManşetSpor

62 Ülkeden Sporcuları Buluşturan Tablo

Yelkencilerden Anı Duvarı Boyama Etkinliği

 

2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan Bodrum’da geri sayım başladı.

29 Haziran Çarşamba günü startın verileceği şampiyona öncesinde Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Kulübü’nde anı duvarı boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Deniz Müzesi ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği ile Volkan Boya sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, 62 ülkeden 62 yelkenci Eğitmen Salih Uygun ile birlikte renkli ve anlamlı bir çalışmaya imza attı.

TYF Sosyal Sorumluluk ve Çevre Kurulu Başkanı Serpil Çam, Bodrum’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası için heyecanlı olduklarını ifade ederken, “Her ülkenin çocuklarının resmin bir parçasını boyayacakları bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla ortaya ortak bir eser çıkarıyorlar. 8-14 yaş aralığındaki bu çocuklarımız hem dünyanın hem de yelken sporunun geleceği. Onların buradan güzel anılarla ayrılmasını istiyoruz. TYF Sosyal Sorumluluk ve Çevre Kurulu olarak etkinliklerimiz 5 yıldır devam ediyor. Organizasyonlarımızda sosyal sorumluluğun yer almasını çok önemsiyoruz.” dedi.

Bodrum ve yelken sporu için çok önemli bir organizasyonun içinde olduklarını söyleyen Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, “Bodrum denizci bir kent. Bodrum Deniz Müzesi olarak denizcilik kültürünü yaşatmak, tarihini aktarmakla ilgili birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Bu tip sosyal etkinliklerde de yer alarak destek veriyoruz. Bu yıl da TYF ile birlikte bir anı duvarı boyama etkinliği düzenledik. Çocukların kendilerini buraya ait hissedecekleri bir eser ortaya koymak istedik. Her daim desteğini esirgemeyen ve bizlerin yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a ve sponsorluk desteği sağlayarak bu sosyal sorumluluk projesine katkı koyan Volkan Boya’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği de etkinliğe sualtı yaşamı ve habitatlar konusunda bugüne kadar yaptığı farkındalık ve envanter çalışmalarından derlediği görüntüler ile destek verdi. Türkiye’nin ilk dünya turu yapan yelkencileri Oda ve Sadun Boro’nun torunu Suyla Polat, 2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası için hazırladığı video kaydıyla Londra’dan etkinliğe katılım sağladı. Onların anısına Nikita Koshkin’in Usher Waltz adlı eserini yelkenciler için seslendiren Polat, tüm sporculara başarılar diledi.

2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası, 28 Haziran Salı günü saat 19.00’da Milta Marina’dan Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ne kadar gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu