GündemMagazinManşet

Rapçi İsyan Etti, Kaymakamlık Geç Bile Dedi

Sosyal Medyadaki Paylaşımı Gündem Oldu

 

Bodrum’da açık havada sahne alan ve gece yarısından sonra yüksek ses nedeniyle sahnesi sona eren Rapçi Sefo’nun isyan dolu paylaşımı haber olunca Bodrum Kaymakamlığından açıklama geldi.

Sefo adıyla bilinen rapçi Seyfullah Sağı Bodrum’daki konserin 00.30’da son verildi. Sefo valilik kararıyla sahneden indirildiğini söyleyerek duruma isyan etti.

Sahneden indikten sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla karara tepki gösteren Sefo, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi?” dedi.

Sefo, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlar saat 00.30, Bodrum’dayız ve ben valiliğin talimatıyla sahneden indirildim. Bu ülkede gerçekten çok sıkıldım. Böyle bir şey olamaz ya. Saat 00.30 yaa 01.00’e kadar değil miydi? Saçmalık bu saçmalık. O kadar insan geldi buraya bekledi. Yarım saat vaktimiz yok mu şarkı çalabilmek adına? Neden ya neden? Ne istiyorsunuz anlamadım.”

Yaşanan konu bazı haber sitelerinde yer bulunca Bodrum Kaymakamlığı da kamuoyu açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı Haber sitelerinde ve Sosyal Medya Hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağında Konser faaliyetinin Valilik emri ile saat:01.00 dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak;

Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet Bölgesinde Yaz Turizmi ile birlikte “Gürültü” konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife Ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesinde ; “Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24:00′ den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546. ncı maddesine göre takibat yapılır.”  hükmü amirdir.

20.06.2022 günü Bodrum İlçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de Açık Alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat:00.00 da sonlandırılması sağlanmıştır.

Sosyal Medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu