ManşetSpor

Bayburt Maçı Öncesi Gerginlik

 

Bodrumspor, 2. Lig Kırmızı Grup yarı final müsabakasında Bayburt Özel İdarespor’la oynanan maçta yaşananlar ile maçın ardından Bayburtlu yöneticinin sosyal medya hesabından sarf ettiği ortamı geren sözlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Bayburt Özel İdarespor yöneticisi Murat Karaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bodrum İlçe Stadı’nda oynanan maçta kötü muamele ve küfre maruz kaldıklarını öne sürdü. Açıklamasında Salı günü Bayburt’ta oynanacak rövanş maçı için de sözler sarf eden Karaoğlu’nun sözleri, Bodrum’da da büyük yankı uyandırdı.

Bayburtlu yöneticinin rövanş öncesi ortamı geren bu sözleri ile ilgili Bodrumspor yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Bodrumspor profesyonel futbol takımımız, 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 16.00’da oynadığı An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 2. Lig Kırmızı Grup yarı final ilk müsabakasını 3-1 kazanmıştır. Türkiye’mizin Dünya’ya açılan pencerelerinden, turizmimizin pırlantası, ülkemizin kültür zenginliğinin aynası Bodrum, yönetimi, taraftarı, halkı ve emniyet mensuplarıyla son derece misafirperver bir tutumla konuklarını ağırlamış, takımımız da aynı centilmenlikle saha içindeki mücadelesini vermiştir. Hatta bu misafirperverlik TFF yetkilileri tarafından da takdirle karşılanmıştır.

“YALAN BEYANLAR VE İFTİRA KABUL EDİLEBİLECEK İFADELER YER ALDI”

Müsabakanın önemi nedeniyle maç içerisinde oyuncular arasında gerginlik yaşansa da, her maçta olabilecek bu davranışlar karşılaşma hakem inin otoritesi ve disiplin uygulamalarıyla sorunsuz tamamlanmıştır. Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki; müsabaka sonrası Bayburt temsilcisinin bazı yöneticileri tarafından bizlerin hayretle karşıladığı yalan beyanlar ve iftira kabul edilebilecek ifadeler sosyal medyada yer almıştır.

Dikkat edilirse; açıklamalarda fedakarca görev yapan ve karşılaşmanın sağlıklı bir şekilde sona erme çabası içerisinde olan emniyet mensupları, özel güvenlik ve kulüp personelimizin verdiği emekle sezon başından bu yana her takıma centilmence tavrıyla takdir edilen taraftarımızın örnek tutumu göz ardı edilmiştir. Konu; futbolun birleştirici gücünden uzaklaştırılmış, siyaseti alet etmeye kadar vardırılmıştır.

Her siyasi görüşten taraftarımızın yer aldığı tribünlerimizi iftirayla karalayarak kendi taraftarlarını tahrik etmek ve iç sahada oynayacakları ikinci maç için nefret ortamı oluşturmak gayretleri içerisinde olanların açıklamalarını en basit ta biriyle bir futbolsever olarak dehşetle izledik. Sahada alınan 3-1’lik yenilginin faturasını kesecek yer bulamayanların, yalan, iftira, kin, nefret ve intikam duygularıyla siyaseti alet ettiği açıklamaları yapanları ispata çağırıyoruz. Hatta bir adım daha ileri gidip, “Bize göre hayali olan” bu kişilere karşı hukuksal mücadeleyi birlikte vermeye davet ediyoruz.

“MEYDANA GELEBİLECEK HER OLAYDAN İLGİLİ YÖNETİCİ SORUMLUDUR”

Maç sonunda kendi taraftarının Bayburt’ta oynanacak maç için ısrarla davet eden bu yöneticinin takındığı intikam tavrı bir spor adamına yakışmayan ifadelerdir. Şimdiden Emniyet Genel Müdürlüğü’müzü, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve konu ile ilgili kim varsa uyarıyoruz. Bu yalan ve iftira dolu açıklamalar sonrası meydana gelebilecek her olaydan ilgili yönetici sorumludur. 3-1’lik galibiyet almış bir taraftarın sevinç gösterisi yapmak yerine iddia edilen davranışlar içinde bulunması hayatın olağan akışına bile aykırıdır. Zira bu müsabakada iddia edilen, hatta bu iddiaları akıllara bile getirebilecek benzeri hiç bir olayın yaşanmadığı gibi müsabakada görevliler tarafından maç sonrası yapılan incelemelerden de tespit edilmiştir.

Taraftarını tahrik etmek için bu yalanları söyleyen, tur atlamak için tüm çareyi saha dışında arayan bu sayın yöneticinin, kendilerini stat otoparkında nasıl karşıladığımızı, protokol tribününe kadar nasıl eşlik ettiğimizi, müsabaka bitiminde de nasıl aynı şekilde aracına kadar uğurladığımızı anlatmasını da beklerdik.

Ancak biz biliyoruz ki, en başta Bayburtlu futbolseverler olmak üzere aklıselim insanlar bir futbol müsabakasını kendilerine göre siyasete alet etme gayreti içinde olanlara, mağduriyet yaratma çabasındakilere, kendilerini kışkırtmaya, intikam duygularını körüklemeye çalışanlara fırsat vermeyecek, Karadeniz insanının emin olduğumuz gerçek misafirperverlik duyguları ile takımımızı konuk edeceğine inancımız sonsuzdur. Futbolda kazanmak kadar kaybetmenin olduğunu biz biliyoruz. Ama tüm bunların saha içinde kalması gerektiğinin de farkındayız. Bodrumspor ve Bayburtspor camiaları ile değerli futbol kamuoyuna saygıyla duyururuz.

OTEL ÖNÜNDE TAŞKINLIK

Akşam saatlerinde çok sayıda Bayburtlu taraftar Bodrumspor kafilesinin kaldığı otele geldi. Bodrumspor ve yeşil beyazlı formayı giyen futbolcular aleyhine küfürlü tezahürat yapan taraftarlar, araçlarının kornalarını çaldı, otel önüne torpil attı. Futbolcuların uyuyacağı saatte otelin çevresinde toplanan taraftarlara, polis müdahale etti.

Bölgeye takviye olarak çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, taraftarları bölgeden dağıtmak için çaba harcıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu