ManşetSiyaset

Gökmen’e Karahandan Sert Yanıt

Karahan;”Devlet Bürokrasisi AKP İlçe Başkanlığınamı Bağlandı?

 

Önceki gün sosyal medya hesabı üzerinden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yönelik sert eleştirilerde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’e Cumhuriyet Halk Partisi Halil Karahan’dan aynı sertlikte cevap geldi.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AKP İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a bazı sorular yöneltmiş ve belediye başkanımızın seçilmesiyle ilgili olarak haddini aşan ifadeler kullanmıştır.

Sizin hakaretiniz Bodrum halkınadır

Sayın Osman Gökmen siz hiç hayatınızda seçime girdiniz mi? Hiç yarıştınız mı? Bu millet 2017 yılında AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan istifa ederken salya sümük ağlayan seçilmiş belediye başkanlarını sizin döneminizde gördü. Sayın Ahmet Aras CHP örgütünün aday gösterdiği ve Bodrum halkının seçilmiş belediye başkanıdır. Sizin hakaretiniz Bodrum halkınadır. Bodrum halkı günü geldiğinde sizlere her zaman olduğu gibi sandıklarda cevap verecektir.

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a Bakanlıklara proje ilettiniz mi? diye sormuşsunuz. Siz hangi sıfatla soruyorsunuz? Bakanlıklar devlet bürokrasisi AKP İlçe Başkanlığınamı bağlandı.

7 Yılda 3 Km’lik Yalıkavak Yolunu Bitiremeyen Beceriksiz Bir İktidar

20 yıllık iktidarınız döneminde Bodrum’a ne yaptınız? Yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatı diyeceksiniz. Sizde biliyorsunuz ki 2019 yılı Ocak ayında bitirilmesi gereken Devlet Hastanesi şu an Bodrum nüfusuna hizmet vermekte yetersiz kalır. Hastaneye giriş yapacak olan Konacık istikametindeki yol çalışmasında istikamet dahil Bodrum Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Hastanede çalışacak olan doktorlarımız idari personellerimiz ve sağlık çalışanlarımız nerede kalacak.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a proje sormuşsunuz. Siz 7 yılda 3 Km’lik Yalıkavak yolunu bitiremeyen beceriksiz bir iktidarın ilçe başkanı olarak ne projesinden bahsediyorsunuz.

Bodrumumuzda eğitim kurumlarımızın fiziki koşulları ortadadır. Kaymakamlık hizmet binası geçmişte oturulmaz raporu vardı ve güçlendirmeler ile hizmet vermektedir. Tapu ve Nüfus Müdürlükleri şahıs kiracısı olarak hizmet vermektedir.

Ülke gayri safi milli hasılasına % 4 katkı koyan Bodrum’a hükümetinizin layık gördüğü durum budur.

Sorunlar Yıllardır Önümüzde Duruyor

20 yıllık iktidar döneminizde hizmet etmediğiniz Bodrumumuzun güzelim hazine arazilerini 5’li müteahhitte para yetiştirmek için haraç mezat satmaktan hiç utanmadınız.

Eğitim, sağlık, güvenlik gibi hizmetler merkezi hükümetin görevleridir. Bu hizmetlerin yürütüleceği binaları yapmak bu hizmetleri üreten kamu görevlilerinin barınma ihtiyacının karşılanmasına devlet yardımcı olur. Özellikle Bodrum’da hızlı ve kesin çözümler bulunamazsa sorun her geçen gün daha da büyüyecektir.

Sorunlar yıllardır önümüzde duruyor. Atılmış bir adım, üretilmiş hizmet, çözülmüş bir soruna 20 yıllık iktidarınızda rastlayamadık. Bodrum halkı sizden umudunu kestiğini her seçimde desteğini çekerek göstermiştir.

Düşen oylarınızı Sosyal Medya üzerinden zahiri gündemlerle toparlayamazsınız. Sandıklarda görüşürüz Sayın Gökmen. Gidiyor Gitmekte olan, Geliyor Gelmekte olan..”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu