DünyaGündemManşet

Tekne Etrafından Protesto

Abramoviç'in yatı, Ukraynalı yelkenciler tarafından protesto edildi

Savaş nedeniyle ülkelerine dönemedikleri için Bodrum’da misafir edilen Ukraynalı yelkenciler, Rus iş insanı Roman Abramoviç’in Bodrum Limanı’na yanaştırılan “My Solaris” adlı yatını, botla denize açılarak protesto etti.

​​​​​​​Abramoviç’in 139 metre boyunda ve 26 metre genişliğindeki lüks yatının Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne yanaştığı sırada Ukraynalı yelkenciler de botla denize açıldı.

Cep telefonuyla kaydettikleri protestoda, şişme botla yatın çevresinde dolaşan yelkenciler İngilizce “Savaşa hayır” yazılı Ukrayna bayrağı açtı, “Rus gemisi buradan git” sloganı attı.

Durumu fark eden Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutanlığı ekipleri müdahale ederek sporcuları ve antrenörlerini karakola götürdü. Sporcular ve antrenör ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Optimist yarışları için İspanya’ya giden 6 yelkenci, bir antrenör ve iki veliden oluşan 9 kişilik grup, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ülkelerine dönemeyince Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesinden destek istemiş, ilçeye gelen yelkenciler belediye tarafından bir otelde misafir edilmeye başlanmıştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu