Kültür SanatManşet

BODTO Eksi 1’e Ev Sahipliği Yapacak

21 Mart'ta Kapılarını Açacak

 

Bodrum’da yaşamını sürdüren sanatçı, Özgür Çağlar Yılmaz’ın “EKSİ 1” ismini verdiği 5. kişisel sergisi sanatseverler ile buluşmak için gün sayıyor. 12 eserden oluşacak olan sergi, sanatçının son yıllarda yapmış olduğu ve daha önce hiç sergilemediği eserlerden oluşacak. Çalışmaların temelini kozmos yapıları oluştururken içeriğinde ise insan ve doğasındaki etki ve tepkiler yer almakta.

Eski ve yeni dünya düzenine karşılık arayan çalışmalar, 21 Mart Pazartesi günü saat 18.00’de gerçekleşecek açılış kokteyli ile 21-31 Mart tarihleri arasında Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonu’nda sanatseverler tarafından gezilebilir.

İzmir 1992 doğumlu Özgür Çağlar Yılmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde Lisans Eğitimine başlamış, 2015 yılında Lisans Eğitimini başarı ile bitirmiştir. Aynı yıl MSKÜ Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Resim Ana Sanat Dalı üzerine “İlkel Aktarım ve Sanat Sürecinde Formal, Anti-formal Etkiler” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Birçok özel workshop ve projede yer bulmuştur. 4 kişisel, 4 yarışma ve özel sergileme, 25 karma sergisi bulunmaktadır. Sanatçı çalışmalarının temelinde kozmos yapısı içerisinde, kaos ve düzen gibi karşıtlıkları bir araya getirmiştir. Bu iki kavram insan ve doğasındaki etki ve tepkilerin bir yansımasıdır. Çalışmalarını Bodrum’da kendisine ait olan atölyesi Art İki Studio’da sürdürmektedir.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu