HayatManşet

20 Plaj Engelliler İçin Düzenlendi

Muğla'nın Kıyı Kentlerine Engelsiz Plajlar

Muğla Büyükşehir Belediyesince kentin 7 ilçesindeki 20 plajda engellilerin denize girmesini kolaylaştıran düzenleme yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların denize girebilmesi için 2016’da “Engelsiz Plajlar” projesi başlattı.

Proje kapsamında, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 ilçede 20 engelsiz plaj oluşturuldu.

Plajlarda, engellilerin rahatlıkla denize girebilmeleri için özel dizayn edilen engelli rampaları ve zaman geçirebilmeleri için şezlonglar yerleştirildi. Ayrıca plajlara gitmek için talepte bulunan engelli vatandaşlar belediye ekiplerince evlerinden alınarak denize götürülüyor.

Engelsiz plajda denize giren Necmi Öztan, suya girme konusunda çekinceleri olduğunu projeyle denize girebildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Birkan Özkalır ise uygulamanın kendileri için çok değerli olduğunu ifade etti. Denize girerek tecrübe kazandığını ve cesaretlendiğini belirten Özkalır, “Bundan sonra gelip rahatlıkla denize girebileceğimiz yer oldu. Engelliler olarak engelsiz bir dünya istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu