GündemHayatManşet

İstiklal Marşımız 100 Yaşında

Muğla ve İlçelerinde Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi

 

Muğla ve ilçelerinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla çeşitli programlar düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu. İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, verdiği mücadele anlatıldı.

Programda Kum Sanatı gösterimi ve oratoryonun ardından Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl genelinde  İstiklal Marşı’nı en iyi okuyup dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Buradaki programın ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Menteşe ilçesi Düzeyn mevkisinde oluşturulan 100. Yıl Hatıra Ormanında Muğla Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyeleri tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

– Fethiye

Fethiye ilçesinde protokol üyeleri ve vatandaşların seslendirdiği “Fethiye haklı İstiklal Marşımızı okuyor” klibi sosyal medyada beğeni topladı. Fethiye Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan projeyle, kaymakam, belediye başkanı, esnaf ile vatandaşların yer aldığı birçok kişi kamera karşısına geçti.

İlçenin farklı noktalarında çekilen ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan klip, sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. “Fethiye haklı İstiklal Marşımızı okuyor” başlığıyla paylaşılan klip, sosyal medya kullanıcılarının beğenisini topladı.

– Bodrum

Bodrum Herodot Kültür Merkezi’ndeki anma programında, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, verdiği mücadele anlatıldı. Programda İstiklal Marşı’nı en iyi okuyup dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği programa, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz başta olmak üzere kurum müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

– Marmaris

Marmaris’te Atatürk Kültür Merkezi’nde Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği anma programında İstiklal Marşı’nın en iyi okuyup dereceye giren öğrencilerce seslendiril. Programda, Özel Profesyonel İlgim Okulları öğretmen ve öğrencileri de Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünden kesitler canlandırdı. Öğrencilerin duygulu ve coşkulu anlatımı, izleyenleri duygulandırdı.

Protokol üyeleri, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

– Datça

Datça ilçesinde bir öğrenci çevrim içi slogan yarışmasında il birincisi oldu.

Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi öğrencisi Nuran Akan, Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri kapsamında yapılan çevrim içi slogan yarışmasında “Ezelden Hür, Ebediyen Özgür” sloganıyla İl birincisi oldu.

Datça İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrenciyi tebrik etti.

Aldal, “Yarışmaya katılan ve İl 1.’si olarak göğsümüzü kabartan öğrencimizi, kendisini yetiştiren ailesini ve emeklerinden dolayı okul idaremiz ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu