GündemManşetSağlık

Denetimler Aralıksız Sürüyor

Bodto Yeni Normalleşmede Tematik Denetimlere Başladı

 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürümüz Mete Durukan’ın katılımıyla Haftalık Konu Bazlı Tematik Genel Denetim Faaliyeti kapsamında otogar ve toplu taşıma araçları üzerinde denetim yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İle gönderilen dinamik denetim süreci ile ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri denetimleri,05 Mart 2021 tarihinde başlatılan tematik denetimlerle Odaların da katılımıyla daha geniş bir çerçevede uygulanmaya başlandı.

08 Mart 2021 Pazartesi günü ziyaretlerine Gümüşlük mahallesinde faaliyet gösteren yeme-içe sektörüyle devam eden Bodrum Ticaret odası denetim ekibi, işletmelere rehberlik ederek, maske-mesafe-temizlik kuralları ile işletmelerin uyacağı konular hakkında bilgilendirme yaptı.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ile Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç’in katıldığı denetimlerde yaklaşık 10 üye ziyaret edildi.

Başkan Mahmut S. Kocadon yaptığı açıklamada; Kasım ayından 02 Mart’a kadar kapanan başta yeme-içme sektörümüz oldukça zor günler geçirdi. Yeni normalleşme ile ilimizdeki vaka sayıları dikkate alınarak kontrollü şekilde sektörlerimiz yavaş yavaş açılıyor. Biliyorsunuz önümüzde bizi bekleyen bir turizm sezonu var. Bu süreçte tüm hazırlıklarımızı yaparak, tüm önlemleri alıp, dikkatle ve özenle faaliyetlerimizi sürdürmeliyiz. Masa ve sandalye düzenleri, müşteri kapasiteleri, kişisel temizliğimiz, maske ve HES kodu uygulamaları ile işletmelerimizin tedbirleri sıkı tutmasını rica ediyorum. Tüm kurallara uyalım. Odamız denetim ekibi tüm sektörlerle saha da denetim ve rehberlik çalışmalarını sürdüreceklerdir.”diyerek işletmelerin hassas davranmaları gerektiğini belirtti.

Denetimler pek çok farklı sektörde, Bodrum Ticaret Odası denetim ekibi tarafından yarımada genelinde sürdürülecektir.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu