Kültür SanatManşet

Knidos Antik Kentine Ziyaret

Rehberler Odası ve İl Turizm Müdürlüğü Antik Kente Çıkarma Yaptı

 

Muğla Rehberler Odası ve Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü İşbirliğinde Datça – Knidos Antik Kentine İnceleme Gezisi Yapıldı.

Tüm İlçelerden 62 Rehber, İl Müdürlüğünden 22 Personel İnceleme gezisine katıldı. Müdür Yrd. Filiz Karacaağaç, Şube Müd. Mehtap Yıldız, Aydın Durdu, Sabiha Pazarcı, Said Arıkan, Günnur Kömürcü ve Kültür Turizm Personelin yanı sıra, Rehber Odası Başkanı Hamdi Turan ve Yrd. Fatih Coşkun ve Rehberler katıldı. Knidos Kazı Başkanı Prof. Dr. Ertekin Mustafa Doksanalti’nın ve ekibinin güzel sunumuyla inceleme gezisi tamamlandı. Ekip daha sonra Eski Datça’da ve Datça’da incelemelerin bulundu.

Rehberler Odası Başkanı Hamdi Turhan yaptığı açıklamada “İl Müdürümüz Dr. Zekeriya Bingöl ile güzel bir uyum sağladık. Rehberlerimiz ile İl Müdürlüğü işbirliğinde Antik Kentlerimi de inceleme gezileri düzenliyoruz. Rehberlerimiz çok memnun. Knidos Kazı Başkanı Prof. Dr. Ertekin Doksanalti’nın sunumuyla Antik Kenti gezmek çok daha güzeldi. Sayın İl Müdürümüz Zekeriya Bingöl ile Ertekin Doksanaltı Hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, “ Rehberler Odası Başkanım Hamdi Turan Rehberle inceleme gezisi yapalım dediğinde çok hoşuma gitti. Bu ikinci turumuz. İlkini Beçin Kalesi, Euromos ve İasos Antik Kentlerine yaptık. Bu defada Knidos Antik Kentine. Ben bu defa değişiklik yaparak il müdürlüğümüz personelinide işin içine kattım. Bu organizasyonda bana yardımcı olam Şube Müd. Mehtap Yıldız ve özel kalemim Yeşim Yaşar’a, Rehberler Odası Başkanı Hamdi Turan’a, ikram ve misafirperverliği için Prof. Dr. Ertekin Doksanaltı’ya, inceleme gezisi boyunca bizi yalnız bırakmayan dostum Cumhurbaşkanlığı İletiş Başkanlığı Muğla İl Müdürlüğü Personeli Erdal Şener ve tüm destek olanlar teşekkür ediyorum” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu