AsayişGündemManşetYiyecekler

700 Kg Et İmha Edildi

Denetimlerde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Et Ele Geçirildi

 

700 kg tarihi geçmiş tavuk, hindi eti ile kırmızı et ürünü ele geçirilerek imha edildi.

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce İlçe genelinde yapılan denetimlerde; bir yemek firmasının mutfağında, 700 kg civarında son kullanım tarihi geçmiş kanatlı hayvan eti ile kırmızı et ürünü ele geçirildi.

Ele geçirilen ürünler hayvan sağlığı açısından da güvenilir bulunmadığından Bodrum Belediyesi Zabıta ve Temizlik ekiplerine teslim edilerek gömülerek imha edilmesi sağlandı. İşletme sahibine idari para cezası uygulandı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin mesai saatleri dışında da denetimlerine devam ettiği bildirildi. Yetkililer; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak’ın, vatandaşın sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimi konusunda son derece hassas olduğunu ve bu yöndeki denetimlerde vatandaşın sağlığı ile oynayanlara asla müsamaha gösterilmemesi konusunda kesin talimat verdiğini bildirdi. Kaymakam Bekir YILMAZ’ın da kararlı bir şekilde denetimlere devam edilmesi ve görülen olumsuzluklara karşı kimseye ayrıcalık tanınmaksızın gerekli idari ve adli işlemlerin başlatılması talimatı verdiği ve bu kapsamdaki denetlemelerin yıl boyu devam edeceği öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu