ÇevreGündemHayatManşet

Duyarlı Sürücü Kediyi Sahiplendi

Araçları Çalıştırmadan Önce Dikkat

 

Bodrum’da bir aracın motor bölümüne giren kedi için sürücü yetkili servise gitti. Girdiği yerden çıkarılan kedi araç sahibi tarafından sahiplenildi.

Bodrum’da bir vatandaş evinin önündeki araç ile hareket ettiği sırada motor bölümünden gelen miyavlama sesleri üzerine soluğu araç servisinde aldı.

Servisteki tamirciler motorun alt bölümüne giren kedinin yerini tespit edince aracı kaldırdı ve yavru kediyi olduğu yerden sağ salim çıkarmayı başardı.

Kurtarılan kedi yavrusu araç sahibi tarafından sahiplenildi.

Araç tamircileri ise bu soğuk günlerde araçlarını çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kaldırarak ve çamurluk bölümlerine baktıktan sonra araçlarını hareket ettirmeleri konusunda sürücüleri uyardı.

Kutay Renault Servis Görevlisi ve kediyi bulunduğu yerden kurtaran Can Karabacak yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Müşterimizin şikayeti üzerine araçtan bir kedi sesi geliyordu. Aracı kaldırdık baktık kedi arka tarafa sıkışmış. Tabi soğukta girecek yer bulamamış arka tarafa girmiş. Bizde kediyi kurtardık müşterimize teslim ettik. Diğer türlü insanlarımızdan da daha doğuruşu halkımızdan milletimizden tek bir dileğimiz var, kışın kaputa veya işte tampona falan çalıştırmadan bir kaç tık çalıştırmadan vururlarsa kedi zaten orada olur olmaz o kendini belli eder zaten oradan kendisi çıkar gider.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu