GündemManşet

Başkan Aras’tan Önemli Açıklamalar

Ekim Eyi Meclis Toplantısı 2. Oturumu bugün Yapıladı

 

Bodrum Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Gündeminde yer alan ancak görüşülmesi 2. oturuma bırakılan, 2021 bütçe bütçe görüşmeleri bugün yapıldı.

Başkan Aras’ın Ankara Temasları

Meclise Başkanlık eden Belediye Başkanı Ahmet Aras, oturumu açmadan önce Ankara temaslarını kamuoyu ile paylaştı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli  ile görüşmeler gerçekleştirdiği belirten Başkan Aras, Bodrum projelerine gerekli desteklerin verileceği sözünü aldığını açıkladı. Daha sonra DSİ Genel Müdürü ile Bodrum ana isale hatları ve sel kapanları konularının masaya yatırıldığı görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Aras, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve son olarak da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamlarında ziyaret ettiğini söyledi.

2 Belediye Çalışanı Covide Yakalandı

Konuşmasına Koronavirüs önlemlerinde rehavete kapılınmaması gerektiğini belirterek sürdüren Başkan Ahmet Aras, 2 beledye personelinin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını, birinin hastanede diğer personelin ise evde karantinada olduğunu söyledi.

Başkan Aras, “Personelimi Kimseye Harcatmam”

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, düzn yaptığı basın açıklamasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz’ın babasına ait bir araziye yetkilerini kullanarak asfalt yol yaptırdığını ve arazide “Yapı Ruhsatına Aykırı” olarak inşaat yaptırdığını iddia ederek konuyla ilgili Başkan Aras’a 3 soru yöneltmişti.

Bugün yapılan Belediye Meclis Toplantısında konuşan Başkan Aras, kendisine daha öncesinde gerekli bilgi ve belgeler iletilmesine rağmen Gökmen’in açıklamasının bir muhalefet tavrından öte, itibar suikasti olarak nitelendirilebileceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu bir muhalefet tavrı olarak değerlendirilecek bir şey değil. Biz orada bir enerji sarf ederken asıl erkin, gücün bu arkadaşlarımızın elinde olduğunu çok net bir şekilde biliyoruz. Bu erki sorunlarla, problemlerle ilgili kullanması gerekirken, arkadaşlarıma itibar suikasti yapmak hiç kimseye düşmez. Ben de hiç kimseyi yedirmem. Bu bizden olabilir, muhalefetten olabilir. Hiç fark etmez. Biz bu türlü siyaseti bırakalım. Arkadaşımız gidip inşaatın olduğu yerden fotoğraflar çekip bana da gönderdi. Ben de dedim ki, ‘orası ruhsatlıdır, bir problem yoktur’ diye kendisine açık ve net bir şekilde ifade ettim. Tarım görüşüne kadar kendisine iletildi. Ama buna rağmen sosyal medya ve basın üzerinden meclisimizin de itibarını zedeleyecek şekilde, meclisimizin bütünü iktidar ya da muhalefet fark etmez herkesi ilgilendirir, Bodrum’un da itibarını zedeleyecek şekilde bir açıklama yaptı. Bu çok üzücü bir şey.”

Gökmen’in tavrını Ak Parti Muğla milletvekillerine ilettiğini, İl Başkanına da ileteceğini aktaran Başkan Aras, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Kendisinin bu tavrını Ak Parti milletvekillerimize de ilettim. Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanımıza kadar da ileteceğim. Kendisiyle de görüşeceğim. Bu konu Ak Parti, CHP meselesi değil, tamamen Bodrum’un itibarı meselesi aynı zamanda. Bodrum’da bu şekilde bir yaklaşım hiçbir zaman olmadı ve olmamalı da. Ben şimdiye kadar hiç muhatap demeyim de hedef almadım ama artık burada benim sessiz kalmam düşünülemez. Arkadaşlarımı kimseye kurban etmem. Bu kısır tartışmalardan bize hiçbir fayda yok. Oturup çalışacağız, işimize gücümüze bakacağız. Hatalarımız varsa tabi ki söylenecek, eleştiriye tabi ki açığız ama bu şekilde bir suikaste maalesef sessiz kalamayız” dedi.

Toplantıda plan ve bütçe komisyonunca tahmin edilen 2021 gelir ve gider bütçesi 449 milyon 446 bin 392 TL, 2022 yılı gelir ve gider bütçesi 465 milyon 813 bin 176 TL, 2023 yılı gelir ve gider bütçesi ise 488 milyon 638 bin 021 TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca 2021 Vergi ve Harçlar Ücret Tarifesi ile 2021 Yılı Performans Programı da oy birliği ile kabul edildi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu