ÇevreGündemManşet

BAŞKAN ARAS, BORU HATTINDA YAŞANAN PATLAMANIN ARDINDAN TORBA’YA GİTTİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nde patlayan içme suyu hattı nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu.

Akşam saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından Torba’ya giden Başkan Aras, ev ve işyerlerini su basan vatandaşları ziyaret etti. Mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Aras, Bodrum Belediyesi’nin tüm ekipleri ile birlikte zararın telafisi için çalışmaya başladığını belirtti. Belediye Başkanı Ahmet Aras, “ Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Patlamanın yaşandığı andan itibaren MUSKİ ekipleri müdahalede bulunuyor.  Biz tüm ekibimizle vatandaşımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için görevimizin başındayız” dedi.

Mahsur kaldığı evinden vatandaşların yardımıyla kurtarılan Menderes Erköl’e de geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Aras, “Bodrum’da vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu arızalara artık kalıcı bir çözüm şart. Bu hatların bir an önce DSİ tarafından değiştirilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Öte yandan Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin hasar tespit çalışmasının ardından, su baskını yaşanan ev ve işyerlerine vidanjör yönlendirilerek suyun tahliyesi sağlandı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri taşkından etkilenen adreslere giderek temizlik işlemini başlattı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu