EğitimGündemManşetTeknoloji

MİLAS’TA DİJİTAL EĞİTİME DESTEK

Milas Belediyesi pandemi sonrası uzaktan eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler için “Dijital Sınıf” uygulamasını hayata geçirdi. “Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas” sloganıyla hayata geçirilen dijital sınıf ’ta Çalışma Odası, 4 K eğitim desteği ve Online sınavlar yer alıyor.

Milas’ta binlerce öğrenci “Dijital Sınıf”ta da eğitim alabilecek. Milas Belediyesi tarafından uygulamaya konulan projede, 5 ve 12. Sınıflar arasında okuyan 15 bine yakın öğrenci uzaktan erişimle dersleri izleyip soru çözebilecek. Milas Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle hayata geçirdiği eğitim projesi Dijital Sınıf’ta, ders izlenmeye başladı. Dijital sınıftan üniversiteye hazırlanan gençler de yararlanabilecek. Ayrıca Üniversiteye hazırlanan 12. Sınıflarda okuyan ve Bursluluk Sınavı ile dereceye giren 250 öğrenciye online canlı eğitim desteği de sağlanacak.

Milas’ta eğitim gören 15 bin ortaokul ve lise öğrencisinin internet üzerinden ders alacağı proje hakkında açıklama yapan Milas belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Uygarlıklar başkenti Milas’ın gençlerini çağın gereklerine uygun vizyoner bir eğitim projesi ile buluşturmaktan mutluluk yaşıyorum. Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas sloganıyla hayata geçirdiğimiz  Dijital akademi, özgüveni yüksek, çağı iyi okuyabilen, düşünen ve uygulayan bir gençlik oluşturmayı misyon edinmiş bir eğitim projesidir. Bu projemizin Milaslı gençlerimizin geleceğine yön vermesini umut ediyorum” dedi.

Faydalanmak isteyen vatandaşlar http://dijitalsinif.milas.bel.tr adresine tıklayarak, Milas Belediyesi’nin dijital Sınıf uygulamasına girerek, buradan kayıtlarını yaptırarak, uygulamadan faydalanmaya başlayabilecekler.

250 kişilik canlı eğitim desteği sağlayacak Bursluluk Sınavı ise, önümüzdeki günlerde açıklanacak bir tarihte gerçekleştirilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu