GündemManşetSpor

DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Marmaris ve Datça ilçelerinde gerçekleştirilecek olan 2020 Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisinin 5. Ayağı Koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Orhan Tavlı, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Süleyman Ercan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, ilgili kurum amirleri ve TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 18-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Marmaris ve Datça ilçelerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisi 5. Ayağı 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 155 televizyon kanalından canlı yayınlarla tüm dünyaya ulaştırılacaktır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyesiyle bu yıl seyircisiz olarak gerçekleştirilecek organizasyon, 18 Eylül Cuma günü Marmaris Atatürk Meydanındaki start seremonisi ile başlayacak, 20 Eylül 2020 Pazar günü Asparan’da yer alan servis parkta ödül töreni ile son bulacaktır.

Muğla’nın önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını ifade eden Vali Orhan Tavlı, Dünya Ralli Şampiyonasının ülkemizde gerçekleştirilen popülerliği en yüksek olan organizasyonlardan biri olduğunu söyleyerek, organizasyonun Muğla’nın ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Toplantıda Covid-19 salgını nedeniyle “yeni normal” koşullarında yapılacak rallinin hayata geçirilen sağlık protokolleri çerçevesinde gerçekleştirileceği, özel sağlık tedbirlerinin yanında maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları gibi önlemlerin katılımcılara detaylı bir şekilde anlatıldığı, organizasyonda görev alacak kişilere test yapılacağı ve test sonucu negatif çıkanların organizasyona dahil edileceği belirtildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu