AsayişGündemManşet

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ DENETİMLER ARTTI

Ramazan Bayramı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında Muğla-Denizli ve Muğla-Aydın yol kontrol uygulama noktalarında denetimler sıklaştırldı.

Vali Civelek, uygulama noktalarında trafik ekipleri tarafından durdurulan sürücü ve yolcuları zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamaları, sosyal mesafeye riayet etmeleri ve maske kullanmaları konusunda uyardı.

Sürücü ve yolcuların Ramazan Bayramını kutlayan ve koronavirüsle mücadelede kapsamında alınan tedbirler hakkında bilgiler veren Vali Civelek, vatandaşlardan kurallara ve tedbirlere uymalarını istedi.

Koronavirüsle etkin mücadelenin il genelinde ilk günkü hassasiyetle devam ettiğini söyleyen Vali Civelek, normalleşme sürecine geçişte kurallara titizlikle uyulması gerektiğini belirtti.

Seyahat izin belgesi ile özel araçlarıyla şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların gerekli sağlık kontrollerinin yapıldığını belirten Vali Civelek, “Vatandaşlara mutlaka 14 gün ikametlerinde kalmaları, kendilerini izole etmeleri, dışarıya çıkmamaları konusu yazılı ve sözlü olarak tebliğ ediliyor. Bu kişilerin iletişim ve adres bilgileri alınarak durumları ilgili kurumlar tarafından titizlikle takip ediliyor.” Dedi.

Vali Civelek, koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler doğrultusunda Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesi amacıyla bayram öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde il genelinde 121 resmi ekip, 17 sivil ekip, 50 motorize ve 75 yaya olmak üzere toplam 188 ekip ve 370 personel görevlendirildiğini belirtti.

Ramazan Bayramı sürecinde koronavirüs salgınının toplum sağlığı üzerinde oluşturacağı riskleri yönetmek adına 81 ilde 23-24-25-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını ifade eden Vali Civelek, “Ramazan Bayramı ve 4 günlük sokağa çıkma kısıtlama öncesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla market, bakkal, manav ve kasaplar bugün saat 23.00’e kadar, Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi günü ise saat 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecekler. Kısıtlamanın uygulandığı dört gün boyunca fırınlar ve tatlı satışı yapılan işletmeler evlere paket servis şeklinde satış yapabilecekler” dedi.

Denetlemeleri sırasında Vali Civelek’e Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu eşlik etti.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu