GündemManşetSağlık

TOPTANCI HALLERİNDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ SÜRÜYOR

Her gün çok sayıda esnaf ve vatandaşın ziyaret ettiği Karaçulha, Ortaca, Kandere ve Kumluca Toptancı Hallerinde Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle hijyen uygulamalarını en üst seviyeye çıkardı.

Gün içerisinde belirli zaman aralıklarında anons sistemlerinden COVID-19 salgını nedeniyle alınması gereken tedbirlerle ilgili bilgilendirmeler yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hal girişlerinde ziyaretçilerin ve esnafın ateşini ölçerek maske dağıtımı yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sabahın erken saatlerinde kurulan üretici meydanında ve tır parkında malın sevkini gerçekleştirecek olan yerli ve yabancı nakliye tır sürücülerine düzenli olarak ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca ekipler, yabancı uyruklu olan sürücü misafirlere İngilizce, Almanca, Rusça, Romence, Azerice, Belarusça ve Ukrayna dilinde olmak üzere çeşitli dillere çevrilmiş “Koronavirüs İle Mücadelede Uyulması Gereken 14 Kural” broşürleri dağıtıyor.

Vatandaşların ve üreticilerin el yıkaması ve dezenfektesi için belirli noktalara lavabo çeşme ve sabun koyan Büyükşehir Belediyesi ekiplerince toptancı halleri günlük olarak dezenfekte ediliyor.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu