GündemManşetSağlık

COVİD-19 BODRUM’DA 3 CAN ALDI

Tüm dünyada Aralık ayından beri 37 bin kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınında, bugün Türkiye’de 46 kişi hayatını kaybetti. Bodrum’dan da hastalık tanısı konulan 2 kişi hayata veda etti.

Koronavirüs salgını yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Yetkililerin aldığı birçok önleme rağmen bugün 2704 vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı 13.531’e, toplam kayıp sayısı ise 214’e yükseldi. Bodrum’dan da koronavirüs hastalığı tanısı konularak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan 68 yaşındaki Diş Hekimi Mustafa Oral ile Milas Devlet Hastanesi’nde tedavi altında bulunan 53 yaşındaki turizmci Hasan Başeymez tedavi gördükleri hastanelerde yaşamlarını kaybettiler.

1952 Çömlekçi doğumlu Mustafa Oral, ortaokul ve liseyi Milas’ta okuduktan sonra, 1976 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştu. 43 yıldır özel muayenehanesi bulunan Oral, Türk Diş Hekimleri Birliği Yüksek Disiplin Kurulu Başkanıydı.

Yaşanan bu son kayıplarla beraber Bodrum’daki teyit edilmiş koronavirüs hastalığındaki kayıp sayısı 3’e yükselmiş oldu.

Kaynak: Kenttv

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu