GündemHayatManşet

VEFA KOORDİNASYON KURULU ÇALIŞMALARINI TİTİZLİKLE YÜRÜTÜYOR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızca, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın evden dışarı çıkmalarının kısıtlanması sonrasında, vatandaşların zorunlu/temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilimizde Vefa Koordinasyon Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri oluşturularak vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda tek başına yaşayan, zorunlu/temel ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımız 112, 155 ve 156 çağrı numaraları üzerinden Vefa İletişim Merkezlerine ulaşıyor, vatandaşlarımızın talepleri ekiplerce yerine getiriyor.

Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi ve herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için il merkezinde ve ilçelerimizde Vefa Koordinasyon Gruplarımız çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Vefa Koordinasyon Grupları tarafından vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarının yanı sıra; temizlik malzemesi, maaş ödemesi, evde bakım hizmetleri ve ilaç desteği gibi talepleri de karşılanmaktadır.

Uygulamanın başladığı 22 Mart Pazar Gününden itibaren il genelinde 112, 155 ve 156 çağrı numaraları üzerinden hizmet talep eden 10 bin 372 aileye “Vefa Koordinasyon Grubu” tarafından hizmet sağlanmıştır.

Valiliğimiz koordinasyonunda, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Kaymakamlıklar, Emniyet ve Jandarma birimleri, yerel yönetimler, Sağlık Müdürlüğü, AFAD, Kızılay ve muhtarlar arasında iş birliği, güç birliği oluşturularak, ekiplerce 24 saat esasına göre hizmet verilmektedir.

Koronavirüs ile mücadelenin Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da tüm hızıyla devam ettiğini belirten Vali Civelek, “Vatandaşlarımız bana bir şey olmaz demesin. Bu mücadelede önemli olan vatandaşlarımızın tüm tedbirlere uymasıdır. Vatandaşlarımızın evde kal çağrısına riayet etmelerinden memnuniyet duyuyoruz.” diye konuştu.

Kamuda ve özel sektörde esnek çalışılması konusunda kararın uygulandığını belirten Vali Civelek, “Koronavirüsle mücadele kapsamında tüm taraflar var gücümüzle çalışıyoruz. Bu mücadelemize kurallara uyarak destek olan vatandaşlarımıza, Vefa Koordinasyon Grubu çalışanlarımıza, Emniyet ve Jandarma ekiplerimize ve sağlık personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu