GündemManşetSağlık

SAHİLLER VE SOKAKLAR BOŞALDI

İçişleri Bakanlığının son genelgelerinde yer alan 65 yaş üstü yaşlıların ve kronik rahatsızlıklarını bulunanların sokağa çıkma yasağının ardından bugün Bodrum sokak ve sahilleri bomboş kaldı.

Tüm dünyada etkili olan ölümcül Covi19 (Koronavirüs) salgını tedbirleri kapsamında önceki gece İçişleri Bakanlığının genelgesi ile 65 yaş üstü olanların ve kronik hasta olan vatandaşların hem kendileri hem de çevresindeki insanlar için sokağa çıkmaları yasaklandı.

Paar günü olmasına rağmen alınan yasak doğrultusunda Kumbahçe Sahili ve Cumhuriyet Caddesi neredeyse bomboştu. Yılın bu zamanları cıvıl cıvıl olması gereken Kumbahçe Plajında bir kaç olta balıkçısı dışında çocuklarını hava almaya çıkaran aileler yer aldı.

Tek tük de olsa yasağı hiçe sayan yada durumdan haberdar olmayan bazı yaşlıların ise banklarda oturarak güneşlendikleri gözlerden kaçmadı.

Öte yandan, Belediye hoparlöründen sık sık yapılan anonslarda, virüs salgını kapsamında alınan kararların duyuruları yapıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu