GündemHayatManşetSağlıkSiyaset

GENÇLİK KOLLARINDAN ANLAMLI PROJE

Korona virüs tehdidi, Türkiye ve Dünya’yı etkisi altına alırken, Bodrum’da 60 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşlar için bir proje başlatıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlar başta olmak üzere gerekmedikçe evden çıkmayın çağrısı yapılıyor. AK Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanlığı, 60 yaş üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için bir proje başlattı.

Proje kapsamında bu vatandaşların evlerinden çıkmadan ihtiyaçları giderebilmek için Gençlik Kolları Başkanlığı bünyesinde bir ekip kuruldu. Koordinasyon merkezine “0252 313 91 90” numaralı telefondan ulaşılabilecek. Vatandaşın talebi üzerine görevli ekip vatandaşın gıda, ilaç, pazar alışverişi gibi ihtiyaçlarını görüp evlerine teslim edecek.

Ak Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Burak Gödekmerdan, proje ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı verilere göre 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız risk grubunda. Bu vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçları için sokağa çıkmaya mecburlar. Biz de böyle bir proje geliştirdik. 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız sokağa çıkmasın diye kurduğumuz ekip, dışarıdaki ihtiyaçlarını giderecek ve evlerine teslim edecek. Böylece bu vatandaşlarımız evlerinden çıkmamış ve daha az risk altında kalmış olacak. Ben bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum. İnşallah duyarlı gençlerimiz bu projenin daha da büyümesine yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.”

Farklı siyasi görüşten gençlere de çağrıda bulunan Gödekmerdan, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bizim hizmetimiz sadece Ak Partili vatandaşlarımıza yönelik değil. İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yönelik bir hizmet olacak. Şu an tek ekibimiz mevcut fakat partilerden ve görüşlerden arkadaşlarımızın desteğini bekliyoruz. İnşallah onlar da gelirse ekibimizi daha da çoğaltarak 56 mahallemize daha iyi hizmet vermeyi düşünüyoruz.”dedi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ise yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi:

“AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak Gençlik Kolları Başkanlığımız ile birlikte 60 yaş üstü vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını onların adına alarak, kendilerine teslim ediyoruz. Ülkemizin Korona virüsüyle mücadelesi her geçen gün kararlılıkla sürerken, bizlerde AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak, 60 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını evlerinden çıkmadan görmek için, Gençlik Kolları Başkanlığımız ile bir çalışma başlattık. Buna göre 60 yaş üstü vatandaşlarımız; gıda, ilaç, Pazar alışverişi gibi ihtiyaçlarını koordinasyon merkezimize bildirdiği taktirde Gençlik Kollarında görevli arkadaşlarımız, bu vatandaşlarımızın alışverişlerini yapıp evlerine teslim edecektir. Gerek alışveriş bedelini teslim alırken, gerekse alışveriş listesini kendilerine teslim ederken kendileriyle fiziksel bir temas olmayacak ve tüm ihtiyaçları vatandaşlarımızın kapısına teslim edilecektir. Bu hizmetimizden yararlanmak isteyen 60 yaş üstü değerli vatandaşlarımızın 0252 313 91 90 numaralı telefonu aramaları yeterli olacaktır. Gençlerimizi organize eden Gençlik Kolları Başkanımız Burak Gödekmerdan başta olmak üzere tüm Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerine tüm Bodrumlular adına teşekkür ederiz. AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak her zaman Bodrum’umuzun hizmetinde olacağımızı bir kere daha belirtmek isteriz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu