ÇevreGündemManşet

BODRUM SOKAK VE CADDELERİ YENİ NESİL AYDINLATMA SİSTEMLERİYLE IŞIL IŞIL OLACAK

Bodrum sokak ve caddelerinde aydınlatma direklerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları başlatıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın  ‘Karanlık tek bir sokak kalmasın’ talimatıyla sahaya çıkan Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, bir program dahilinde mevcut aydınlatma direklerinin bakım ve onarımını yaparken, diğer yandan da yeni direklerin dikimini gerçekleştiriyor.

Çalışmalar kapsamında Güvercinlik Mahallesi’nde sahile çıkan ara sokaklarda yeni aydınlatma direkleri takıldı. Türkbükü Mahallesi’nde ise altyapı çalışması tamamlandıktan hemen sonra LED ampullü direkler yerleştirilmeye başlayacak. Ekipler akşam saatlerinde ise Bodrum Çarşı Mahallesi’nde Cumhuriyet ve Kale Caddeleri ile bu caddelere bağlanan ara sokaklarda eski ampulleri LED ampuller ile değiştirme çalışmasını sürdürüyor.  Çarşı Mahallesi’nde ki çalışmanın tamamlanmasının ardından Cevat Şakir, Neyzen Tevfik ve Atatürk Caddesi’nde ise toplam 440 adet armatür yenilenecek.

Ekipler ayrıca, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla önümüzdeki günlerde Bodrum’un akıllı aydınlatma altyapısı için çalışmalara başlayacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu