GündemHayatManşet

ESNAFLARIN BABASI HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU…

Bodrum Sivil Toplum yaşamının önde gelen isimlerinden biri olan Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odasının eski başkanı Mustafa Danacı vefat etti. Yaşlılığa bağlı hastalıkları nedeniyle Milas İzan Hastanesinde tedavi altına alınan Danacı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti.

91 yaşında hayata veda eden Mustafa Danacı 46 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, 48 yıl da Esnaf Kefalet Odası başkanlığını yürütmüştü.

Danacı’nın vefat haberini öğrenen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı açıklamada üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

“Bodrum Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kurucu Başkanı, 40 yılı aşkın süre boyunca Bodrum esnafının temsilciliğini yapan değerli insan, saygıdeğer büyüğüm, baba dostu ‘Koca Çınar’ Mustafa Danacı’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine ve Bodrum halkına başsağlığı diliyorum.”

Danacı’nın cenaze töreni ile ilgili ayrıntılar henüz belli olmazken, büyük olasılıkla Pazartesi günü Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camiinde öğle namazının ardından Karaburgaz Mezarlığında toprağa verilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu