GündemKültür SanatManşet

DENİZCİ YEMEKLERİ YAPTILAR

Bodrum Deniz Müzesi’nin, Denizcilik Buluşmaları kapsamında düzenlediği “Denizci Mutfağı: Girit Gemici Yemekleri”  yemek atölyelerinin ilki Mas Mutfak’ta gerçekleşti. Birbirinden eğlenceli dakikaların yaşandığı atölyede sübye, sübyeli pilav, gambilya favası ve ballı mizitropites tatlısı yapıldı.
4 atölyenin de şimdiden neredeyse dolan kontenjanları konuya ne denli ilginin olduğunu gösterdi. Unutulmaya yüz tutan yerel denizci yemek kültürümüzün yaşaması ve aktarılmasına hizmet eden yemek atölyelerinde eğitimleri Girit ve Yunanistan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zehra L. Denizaslanı veriyor.
Bodrum Belediyesi meclis üyesi Tamer Mandalinci’nin de katılığı atölyelere balıkçı, ev hanımı, iş insanı, öğrenci gibi farklı ilgi alanlarına sahip katılımcılar katıldı. Eğitimler tüm katılımcılara özel tahsis edilmiş pişirme alanlarında yapıldı. Müze projelerine destek veren Mas Mutfak sponsorluğunda gerçekleşen atölyelerin tüm geliri müzeye aktarılıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu