GündemHayatManşetSpor

TÜRK BASKETBOL DÜNYASININ ACI KAYBI

6 Şubat günü kalp yetmezliği sonucu evinde hayatını kaybeden Nur Gencer Bodrum’da toprağa verildi.

Bir süredir rahatsızlıkları nedeniyle çeşitli tedaviler gören Türk Basketbol tarihinin önemli isimlerinden Nur Gencer yaşamını sürdürdüğü Bodrum’un Gürece Mahallesindeki evinde 72 yaşında hayatını kaybetmişti.

Gencer için bugün Ortakent Mahallesinde bulunana Kerem Aydınlar Caminde cenaze töreni düzenlendi. Öğlen namazını müteakip düzenlenen törene, Gencer’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra spor camiasından isimler katıldı.

Milli Basketboldu ve spor Adamı Efe Aydan, ”Nur abi, hem basketbol camiası, yalnız basketbol camiası değil voleybol camiası içinde çok önemli bir spor insanıydı. Onu gerçekten kaybetmiş olmaktan dolayı çok üzüntülüyüz. Biz burada, eski görev arkadaşları ile beraberiz Eczacıbaşı sporcuları olarak, idarecileri olarak buradayız Nur abinin yanında. Ona son görevimizi yapmaya geldik. Allah gani gani rahmet eylesin, ailesine çocuklarına sabırlar diliyoruz.” Diyerek duygularını ifade etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Milli Basketbolcu  Hüseyin Beşok ise “Nur abinin benim içinde abim içinde önemi büyük, bizim hem aile dostumuz hem de bizim basketbola, benim ve abimin başladığımız dönemlerde bize çok emeği oldu. Allah ailesine sabır versin, basketbol camiası içinde çok üzücü. Biz dediğim gibi onu çok iyi anmaya çok iyi günlerle hatırlamaya çalışıyoruz. Allah ailesine eşine dostuna, herkese sabır versin. Allah rahmet eylesin.” Dedi.

Cenazeye katılan Spor Yazarı Bülent Karpat’ta, Gencer’in spor dünyası için büyük bir kayıp olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Çok değerli bir spor adamını kaybettik. Uzun yıllar basketbol ve voleybol sporuna büyük katkıları olan projeler üreten ve çağdaş bir hale gelmesi için büyük çaba sarf eden Nur Gencer kardeşimiz uzun süredir tedavi olmaktaydı. Yenilmez bir insandı ama bir tek buna yenildi işte herkesin yenileceği gibi. Güle güle diyorum, yolu nurlar içinde olsun, kendisi de nur gibi bir insandı zaten.”

Gencer’in naaşı kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omuzlarında taşınarak Ortakent Mezarlığında defnedildi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu