GündemHayatMagazinManşet

CUMHURİYETİN DİVASI YAŞADIĞI ŞEHİRDE UNUTULMADI…

“Cumhuriyetin Divası” olarak da bilinen Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar’ın ölümünün 5’inci yılında, Bodrum’da lokma dağıtıldı.

Senar için yaşamının bir bölümünü geçirdiği Muğla‘nın Bodrum ilçesinde, kızı Feraye Işıl tarafından Bodrum Belediye Meydanı’nda vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.

Işıl, yaptığı açıklamada, sesi çınladığı sürece annesinin hiç ölmeyeceğini söyledi.

Etkinliğe katılan Bodrum Giritliler Derneği Başkanı Derya Denizaslanı da Senar’ın yerinin doldurulamayacak bir sanatçı olduğunu dile getirdi. 

Lokma ikramına katılanlardan Cengiz Katar da Müzeyyen Senar’ın çok iyi bir sanatçı olduğunu belirterek, “Allah kabul etsin. Kendisi çok iyi bir sanatçıydı. Sağlığında da dinlerdik, hala da dinliyoruz.” diye konuştu. 

Etkinlikte, 600 kişilik lokma dağıtıldı. 

Öte yandan Bodrum Belediyesi’de Senar’ı ölüm yıldönümünde hazırladığı bir kliple andı. Bodrum Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda:

“Cumhuriyetin divası, kalplere dokunan sesiyle birçok nesile ilham veren Bodrum aşığı Müzeyyen Senar’ı saygıyla anıyoruz.
(Feraye Işıl’a teşekkürlerimizle) #benzemezkimsesana “
ifadelerine yer verildi.
https://www.facebook.com/BodrumBel/videos/502426640439085/?epa=SEARCH_BOX

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu