EkonomiGündemManşet

YUNANİSTAN VİZESİ MİTSO’DAN ALINABİLECEK

Yunanistan’a ve Yunanistan vizesiyle bazı AB ülkelerine gitmek isteyenler pasaport vizelerini yeni yılda Milas Ticaret ve Sanayi Odasından alabilecekler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğu ile yapılan görüşmelerin sonucunda, yeni yılda MİTSO’dan Yunanistan ve bazı AB ülkelerine gitmek isteyenlerin pasaportlarına Schengen vizesi verileceğini bildirdi. Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğu tarafından haftanın bir günü, vize işlemleri için bir görevli gönderileceğini belirten Reşit Özer “Biz de gelecek görevliye Odamızda internet bağlantılı bir oda tahsis edeceğiz. Böylece Yunanistan’a ve bazı AB ülkelerine gitmek isteyenler İzmir’e gitmeye gerek kalmadan pasaportlarına Shengen vizelerini MİTSO’dan alabilecekler” diye konuştu.

Yunanistan ve Bazı AB ülkelerine gitmek isteyenlere MİTSO’dan vize verilebilmesi konusunu Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia’nın MİTSO’ya yaptığı ziyaret sırasında dile getirdiklerini anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Sayın Başkonsolos Argyro Papoulia’ının odamızı ziyaretinde, Yunanistan ve bazı AB ülkelerine gidecek üyelerimiz için MİTSO’da pasaport vizesi verilmesini talep etmiştik. Sonrasında Sayın Başkonsolos Argyro Papoulia’yı İzmir’deki Başkonsolosluk makamında ziyaret ederek vize işlemlerinin odamızda yapılması konusunda görüş birliği sağladık. Yunan Başkonsolosluğu haftanın bir günü Milas’a bir görevli gönderecek. Biz de MİTSO’da internet bağlantılı bir oda tahsis edeceğiz ve vize işlemleri buradan yapılabilecek. Üyelerimiz ve Milaslılar böylece vize işlemleri için İzmir’e gidip gelmek zorunda kalmayacaklar. Bize bu kolaylığı sağlayan Başkonsolos Sayın Argyro Papoulia’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Pasaportlarına Schengen vizesi almak isteyenler ilk başvurularını MİTSO’ya yapacaklar. Gelen talepler doğrultusunda MİTSO, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğuna başvuruda bulunarak başvuru sayısını bildirecek. Böylece Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğundan bir görevli MİTSO’ya gelerek vize işlemlerini yapacak. Başvuru yoğunluğuna göre, vize işlemleri daha sonraki dönemde haftanın bir günü olarak düzenli şekilde yapılacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu