EğitimGündemKültür SanatManşet

BU SEZON 12 BİN 250 KİŞİYİ AĞIRLANDI

Bodrum’da sanata ve kültüre ev sahipliği yapan Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’ni 2019 yılı Mayıs ayından itibaren 6 ay içinde toplam 12 bin 250 kişi ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana, düzenlenen sanat etkinliklerine; sergi ve söyleşilere toplam 12 bin 250 sanatsever katıldı. 2019 kültür ve sanat sezonunu dolu dolu geçiren Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, yıl boyunca birbirinden değerli sanatçıların sergilerine ev sahipliği yaparken, sanatseverlerin de uğrak noktası oldu.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz sezon boyunca; Bodrum Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi, Hierapolis’ten Halikarnassos’a Saygı-Kömürcüoğlu Heykel Sergisi, Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivali, Mavi Özgürlük Bodrum Sanatçıları Sergisi, Bedri Baykam Görsel Maceralar Sergisi, Devrim Erbil Görsel Şiirsel Soyutlama-İkili Bakış 60 Yıl 60 Eser Sergisi ve son olarak Start –in Bodrum etkinlikleri gerçekleşti.

Sanat etkinliklerinin yanı sıra halk eğitim kurslarına da ev sahipliği yapan Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda ise 1560 kursiyer eğitim aldı. Ebru, Takı Tasarım, Keçe Yapımı ve Aksesuarı, İngilizce, Müzik, Resim, Örgü, Tasarım Atölyesi, Dil Atölyesi, Bilgisayar Atölyesi, Seramik, Tiyatro, Fotoğrafçılık, Çini ve Folklor gibi kurs programlarına özellikle kadınlar ve gençlerin ilgisi büyük oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu