EğitimGündemManşet

ZABITAYA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında “Gıda Güvenliği Temel Eğitimi” konulu eğitim programı düzenlendi. Herodot Kültür Merkezi’nde, eğitmen Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalında Prof. Dr. Cem ŞEN tarafından verilen eğitime, Zabıta Müdrülüğü’nde görevli personeller katılım gösterdi.

Eğitimin ilk bölümünde açık ve kapalı gıdalar hakkında farkındalık eğitimi verilirken zabıtalar bazı kavramlar  konusunda bilgilendirildiler. Gıda katkı maddelerinin yasalarda ön görülen şekilde kullanılması, gıda yoluyla bulaşan hastalıklar ve besin zehirlenmeleri gibi konularda önemli bilgiler verildi. İkinci bölümde de denetimde konut hijyeni, gıdanın saklandığı koşullar, temas ettiği yerler, personel hijyeni, personel kılık kıyafeti konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Hizmet içi eğitimlerin belirli periyotlar halinde devam etmesi planlanıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu