GündemKültür SanatManşet

KISA SÜRE ÖNCE YERLEŞTİĞİ BODRUM’DA SERGİ AÇTI

Ressam Cengiz Özer, resim ve fotoğraf çalışmalarından oluşan sergisini Bodrum’da açtı.

Fransa’da doğup büyüyen Türk uyruklu Ressam Cengiz Özer, bir süre önce yerleştiği Bodrum’da çalışmalarına devam ediyor. Özer, 18 eserden oluşan “Into The Ether” adlı sergisini Bitez Kanuni Sultan Süleyman Caddesi üzerindeki Hey Joe isimli mekanın sergi salonunda açtı.

Küratörlüğünü Ayşegül Akyüz’ün yaptığı sergide, 16 resim ve 2 adet fotoğraf düzenlenen kokteylle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Özer’in Bodrum’daki bitkileri konu aldığı çalışmaları beğeni topladı.

Açılışta açıklamalarda bulunan Cengiz Özer, yaklaşık bir buçuk ay önce yerleştiği Bodrum’da çalışmalarına devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Resimlerinde daha çok doğayı ele alıyorum. Resim yaparken meditasyon gibi bir şey yaşıyorum. Doğayla, hayatla birleşmek gibi oluyor. Ressam olarak yaşadığım duyguları çalışmalarımda paylaşmak istiyorum.”

Resim eğitimleri verdiğini de anlatan Özer, “Fransa’da 10 sene müzelerde resim eğitimleri verdim. İstanbul’a geldiğimde de Sakıp Sabancı Müzesi’nde ve kendi atölyemde eğitimler verdim.” şeklinde konuştu.

Açılışa katılan sanatseverlere çeşitli ikramlar yapıldı. Sergi, 5 Ocak 2020 tarihine kadar açık kalacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu