AsayişGündemManşet

KIYIYA YAKIN BÖLGEDE BULUNDU…

Bodrum’da denizde tespit edilen bir lastik bot, ekipleri alarma geçirdi. Botun, Yunan adalarına geçmeye çalışan göçmenlere ait olduğu sanılıyor. 

Edinilen bilgiye göre Yahşi sahilindeki vatandaşlar, denizde havası inmiş vaziyette bir lastik bot gördü. Vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine bölgeye denizden Sahil Güvenlik, karadan polis ekipleri sevk edildi. 

Ekipler, havası inmiş ve batık vaziyetteki botu, denizden çıkardı. Yapılan incelemelerde şişme botun “merdiven altı” diye tabir edilebilecek tesislerde yapılan ve standartlara uymayan botlardan olduğu belirlendi. Kesici aletlerle de imha edildiği tespit edilen bot, incelemelerin ardından belediye ekiplerine teslim edildi.

İçerisinde çocuk kıyafetleri, can simidi ve şişirme pompası olduğu görülen botun Yunan adalarına geçmeye teşebbüs eden göçmenlere ait olduğu sanılıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu